NIEMCY: KRAJOBRAZY I SMAKI KRAJU SAARY

Tym co łączy Kraj Saary z sąsiadem zza miedzy – Francją – jest zamiłowanie do przyjemności. Liczba gwiazdek ‚Michelin‘ w przeliczeniu na mieszkańca jest tu znacznie wyższa niż w innych niemieckich „Landach”. To chyba wystarczający powód, aby odwiedzić ten przygraniczny rejon i zakosztować kulinarnych specjałów. Zdecydowanie ułatwią to „Stołowe Szlaki Saarlandu“. Większość aktywnie wypoczywających, preferujących wędrówki jakości „premium“, kończy z reguły trasę marszu w jednym z wielu miejsc słynących ze wspaniałej kuchni regionalnej. Do najlepszych restauracji regionu prowadzą znaki z namalowaną na nich kucharską czapką. Turyści mają do wyboru trasy o różnym stopniu trudności, o długości od 8 do 16 kilometrów.

Udając się na wędrówkę „Stołową Wstęgą Saarlandu” bardziej ambitni piechurzy spędzają jakieś pięć i pół godziny w dolinach dzikich strumieni i na górskich ścieżkach, wiodących przez Obszar Chronionej Przyrody do średniowiecznego zamku Montclair. Jeśli to za duże wyzwanie i w zupełności zadowoli Cię dwuipółgodzinna wędrówka, wybierz „Kirkeler Tafeltour“, szlak który wiedzie przez jeden z największych kompleksów leśnych Kraju Saary, obfitujący w majestatyczne skały kolorowego piaskowca i tajemnicze groty.

Na temat siedmiu w sumie „Stołowych Szlaków“ Centrala Turystyki Kraju Saary prezentuje obszerne informacje, w tym partnerskie zakłady gastronomiczne i mapy z danymi GPS. Saarland / Tafeltouren Kraj Saary / Stołowe Szlaki Niemiecki: https://www.urlaub.saarland/Reisethemen/wandern/wanderwege-genusswandern Angielski: https://www.visitsaarland.co.uk/Themes/hiking2/wanderwege-genusswandern

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top