DOLINA CHARLOTTY: THE SISTERS OF MERCY I WHITESNAKE NA X FESTIWALU LEGEND ROCKA

Zbliża się sierpniowa edycja X Festiwalu Legend Rocka: koncerty kolejnych muzycznych legend w amfiteatrze Doliny Charlotty. 5 sierpnia wystąpi The Sisters of Mercy, legendarny, brytyjski zespół prowadzony przez charyzmatycznego wokalistę, kompozytora i autora tekstów Andrew Eldritcha. Założycielami zespołu są Andrew Eldritch oraz Gary Marxa, którzy spotkali się w 1977 roku w Leeds i postanowili spróbować swoich sił w muzyce, gdyż jak potem ujawniono w wywiadzie, bardzo chcieli usłyszeć siebie w radio. Grupa zadebiutowała w 1985 r znakomitym albumem First and Last and Always pilotowanym przez przebojowy singiel Temple Of Love. Ponura, post punkowa, gitarowa muzyka zjednała grupie natychmiast wielka rzeszę fanów w całej Europie.

 

6 sierpnia w Dolinie Charlotty wystąpi grupa Whitesnake. Jest to jeden z najbardziej popularnych zespołów nurtu hard rock na świecie. Założycielem zespołu jest znakomity wokalista David Coverdale, który wcześniej, przed rokiem 1977, śpiewał w Deep Purple i nagrał dwa albumy solowe. Pierwsze albumy „Trouble” i „Lovehunter” przyniosły super grupie Whitesnake rozgłos w Europie i Japonii. Kolejna płyta „Come An’ Get It” z hitem „Don’t Break My Heart” podbiła angielskie listy przebojów.

Następny album „Saints & Sinners” z 1982 r zawierał pierwszą wersję mega hitu „Here I Go Again”, a kolejna płyta „Slide It  In”, na której pojawił się gitarzysta John Sykes, umocniła dobrą pozycję zespołu. Utwory Whitesnake były wyraźnym przedłużeniem wcześniejszych pomysłów Led Zeppelin i Deep Purple i tym sposobem zaczął się podbój całego świata ostrymi i bardzo przebojowymi hitami. W grudniu 2015 Whitesnake zagrał kilka wspólnych koncertów z Def Leppard wypełniając największe hale w Anglii. David Coverdale zapowiada wiązankę największych hitów i show jaki tylko Whitesnake jest w stanie pokazać.

Zdjęcie: www.legendyrocka.com

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top