FRANCJA: ŚWIĄTECZNE JARMARKI W PARYŻU

Ponad 300 targów świątecznych ma miejsce każdego roku na terenie Francji. Wybór jest ogromny, ale jest to przede wszystkim okazja, żeby uciec od codziennego zgiełku i poczuć atmosferę świąt. Nie wiecie, który targ wybrać? Proponujemy wybór jarmarków w Paryżu. Paryż – od listopada do początku stycznia Iluminacje świąteczne – na Champs-Élysées, aleji Montaigne’a, placu Vendôme, poprzez dzielnicę Montmartre, aż do Bercy Village, a także innych miejsc. Znajdziecie tam iluminacje, które nadają Paryżowi niepowtarzalny świąteczny urok! Jarmarki świąteczne odbywają się w czterech punktach stolicy Francji:

 

Jarmark obok katedry Notre Dame od 15 do 24 grudnia, alzacki targ na Dworcu Wschodnim, miasteczko świąteczne na głównym placu dzielnicy la Défense od 23 listopada do 28 grudnia oraz targ na Mail Branly, gdzie znajduje się także lodowisko przy wieży Eiffla. W tym roku targi świąteczne nie zostaną uruchomione na Champs-Élysées i przy wieży Montparnasse. Nowy targ świąteczny w Halach paryskich – nowy jarmark świąteczny pojawił się w tym roku w Paryżu od poniedziałku 27 listopada i potrwa do 31 stycznia 2017.

Jest to największy targ świąteczny w Paryżu, nawet w porównaniu do nieistniejącego już targu Champs-Élysées. 70 drewnianych stanowisk czeka na klientów, oferując im oryginalne rękodzieło, wyroby regionalne i animacje. Witryny i fasady domów towarowych – od listopada najpiękniejsze dekoracje witryn domów towarowych tworzą magiczny świat Świąt stworzony przez dekoratorów i rzemieślników.

Witryny świąteczne Galerii Lafayette, Printemps, Bon Marché Rive Gauche czy BHV Marais fascynują małych i dużych kupujących. Msze wigilijne – są organizowane 24 i 25 grudnia w kościele św. Magdaleny, w bazylice Sacré-Cœur na Montmartrze i w kościele św. Sulpicjusza. Świąteczna rozrywka w rejonie paryskim: święta w Parku Asterixa, magiczne święta w Euro Disneylandzie, zamku w Wersalu i w Fontainebleau. Tradycyjne dania świąteczne w Paryżu i departamencie Ile-de-France : foie gras, ostrygi i wędzony łosoś na przystawkę, indyk świąteczny nadziewany kasztanami jako danie główne i oczywiście świąteczna bûche na deser (rodzaj ciasta czekoladowego w kształcie polana drewna).

Zdjęcie: Atout France

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top