FRANCJA: OSIEM ATRAKCJI NORMANDII

Normandia nie jest tak popularna, przynajmniej wśród turystów polskich, jak Paryż, zamki nad Loarą, czy francuskie wybrzeże i plaże śródziemnomorskie. Ma jednak również wiele wspaniałych miejsc oraz oferuje możliwości atrakcyjnego spędzenia czasu.

Atout France proponuje 8 rzeczy, które wręcz musi się zrobić będąc w tamtym regionie. I radzi: zaczerpnij inspiracji, nabierz oddechu – przyjeżdżaj do departamentu la Manche, destynacji bez autostrad i TGV.

Jest tam wszystko co przyciąga zarówno marzycieli jak i wielkie migracje ptaków. Ten mały kawałek normandzkiej ziemi zaprasza by żyć zgodnie z rytmem przypływów i odpływów jego wód oraz karmelu rozpływającego się na pieczonych jabłkach.

 

A oto te osiem głównych atrakcji Normandii:

* Przejść bosą stopą zatokę przy Mont Saint-Michel, poczuć jej mokry i miękki piasek.

* Skosztować deseru teurgoule, którego przygotowanie zajmuje nawet 7 godzin! Nie jest może on zbyt fotogeniczny, ale za to świetnie smakuje.

* Obserwować ptaki na przylądku le Nez du Jobourg. Będąc na klifie można spotkać kormorana czubatego, makolągwę zwyczajną (nazywaną także leniwym lub żarłocznym ptakiem) oraz świergotka nadmorskiego.

* Złowić solen (nazywany także couteaux) – gatunek mięczaka, który występuje na bretońskich i normandzkich plażach po odpływie.

* Zjeść lunch na plaży Blainville-Sur-Mer. Udziec jagnięcy czy trąbik zwyczajny (gatunek dużego morskiego ślimaka) w restauracji La Cale, widok na morze i poczucie, że czas się zatrzymał.

* Oglądać pływy przylądka La Hague. Kiedy następuje dzień równonocy morze cofa się, jest to jeden z najbardziej spektakularnych widoków, które morzemy zaobserwować w naturze.

* Przejść się wydmami d’Hattainville. Wspaniała przechadzka, ucieczka od codzienności i… wiatru, gdyż ścieżka przebiega w zagłębieniu między dwoma wydmami.

* Zobaczyć zielony promień na plaży de Port-Bail. Mówi się, że to rzadkie zjawisko optyczne pojawia się jedynie przy dobrej pogodzie, kiedy słońce znajduje się tuż za (zachód) lub przed (wschód) horyzontem.

 

Zdjęcia: Atout France

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top