FRANCJA: MIASTECZKO BIOT ZAPRASZA

Miasteczko Biot na Lazurowym Wbrzeżu, znane przede wszystkim z bogatej tradycji rzemiosła artystycznego, w tym szkła, oferuje w 2018 r. wiele różnego rodzaju atrakcji i zaprasza turystów, także polskich, aby je poznawali.

Swoje walory prezentuje pod kilkoma hasłami:

SPRÓBUJ

* Restauracje i piwniczki winne Przyjdź i skosztuj tradycyjnej kuchni w nagradzanej gwiazdkami restauracji. Rozkoszuj się chwilą z rodziną czy w gronie przyjaciół podczas degustacji miejscowych produktów najwyższej jakości, przy akompaniamencie dobrych win i w pięknym otoczeniu, w samym sercu miasteczka.

ODKRYJ

* Lokalne rzemiosło

Biot wyróżnia się na tle innych miast dzięki obecności różnego rodzaju artystów. Tamtejsze rzemiosło, skupiające wszelkie aktywności mające na celu poprawę relacji między życiem, sztuką i środowiskiem, stanowi nieustanne źródło inspiracji. Miasto Biot otrzymało w 1997 r. tytuł « Villes et Métiers d’Art » (Miasta rzemiosła) za obszerną wiedzę z zakresu wyrabiania szkła oraz za swoją bogatą tradycję artystyczną.

* Stolica szkła

Uznane na całym świecie dzięki swojej bogatej tradycji szkła bąbelkowego (verre bullé), Biot nie utraciło swego autentycznego czaru z biegiem lat i stanowi doskonałe połączenie sztuki życia z rzemiosłem artystycznym. Pierwsza huta szkła, założona 1956 roku przez Éloi Monod, dała początek kolejnym warsztatom w gminie Biot oraz na terenie całej Francji. Mistrzowie sztuki wyrobu szkła są zawsze chętni do pomocy w odkrywaniu sekretów pracy nad tym fascynującym materiałem, podczas pokazów wyrobu niezwykłych i unikatowych dzieł na oczach widzów.

* Kreatywna Turystyka

Przeżyj niezapomniane chwile kreatywności w atelier artystów z Biot, tego miasteczka pełnego uroku. Około dwudziestu twórców otwiera drzwi swoich pracowni, by każdy zainteresowany mógł zapoznać się z tajnikami ich warsztatu.

* Stowarzyszenie La Créative

Dwudziestu siedmiu artystów z Miast Rzemiosła (Villes Métiers d’Art) regionu czeka na Was na zmianę w La Boutique na Place de l’Église w Biot! Ich celem jest promocja bogactwa twórczości współczesnej z naszego regionu poprzez udostępnienie wszystkim wyjątkowych obiektów i dzieł.

PRZEŻYJ

* Lipiec i sierpień Różne wydarzenia każdego wieczoru.

* 21, 22 i 23 września odbędzie się Big Festival Autour du verre (Wokół szkła) Międzynarodowy festiwal szkła : pokazy, wystawy, wymiany z artystami, spotkania…

* 15 i 16 września: Dni dziedzictwa

 

Zdjęcia: Atout France

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top