FRANCJA: LATAWCE NAD BERCK-SUR-MER

W Berck-sur-Mer trwają właśnie, do 22 kwietnia, Międzynarodowe spotkania latawców.

Ich miłośnicy dzielą się swoją pasją do tego wielopokoleniowego sportu, a każdy znajduje coś dla siebie wśród pokazów największych na świecie latawców, które rozwijają na niebie swoje żagle, odbywają loty grupowe w specjalnych podniebnych choreografiach, mających na celu bicie rekordów, czy też humorystycznych lub poetyckich przelotach podczas Jardin du Vent.

Imprezę zakończy apoteoza lotów wraz z nocnym przelotem, łączącym podniebny balet, grę świateł i atrakcje pirotechniczne. Piaszczyste plaże Berck-sur-Mer od zawsze przyciągały amatorów sportów i rozrywek związanych z wiatrem. To tam, w 1887 roku, została zrobiona jedna z pierwszych fotografii powietrznych za pomocą latawca.

W 1904, plaża gościła żaglowozy, które dały początek współczesnemu żeglarstwu lądowemu. Zaś w 1987 roku miłośnicy wielkich przestrzeni i natury zebrali się po raz pierwszy na plaży Berck-sur-Mer, żeby puszczać “śmieszne płócienne ptaki”. Spotkanie stało się od tego czasu tradycją i ma miejsce każdego roku od 30 lat.

Zdjęcia: Office de Tourisme de Berck-sur-mer

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top