FRANCJA: AWINION W 3D

Już od 15 sierpnia dzięki nowemu spektaklowi 3D turyści odwiedzający Awinion będą mogli udać się w oniryczną podróż przez wielowiekową historię Pałacu Papieży w Awinionie. Głosy Pałacu i Muz snuć będą opowieści z przeszłości, podczas gdy na wszystkich czterech ścianach okalających dziedziniec honorowy wyświetlane będą wykonane z wykorzystaniem najnowszych technologii animacje przedstawiające wydarzenia i postaci związane z tym wyjątkowym miejscem. Autorem spektaklu, zatytułowanego „Luminescencje Awinionu” („Les Luminessences d’Avignon”), jest Bruno Seillier.

 

 

Ma on na swoim koncie kilka bardzo udanych widowisk eksponujących walory miejsc zabytkowych z wykorzystaniem nowych technologii, m.in. spektakli „Noc na Placu Inwalidów” czy „200 lat chwały pałacu w Wersalu”. Trzydziestominutowe pokazy między 15 a 31 sierpnia odbywać się będą co wieczór o 21 :15 oraz 22 :15.

 

Od 1 do 28 września o tych samych porach spektakl obejrzeć będzie można w piątki i soboty, w pozostałe dni zaś zaplanowany jest tylko jeden pokaz o godzinie 21:15. Wejściówka normalna kosztować będzie 10, a ulgowa 8 euro. Dla dzieci do lat 8 wstęp na widowisko będzie bezpłatny.

 

Dodatkowe informacje, a także możliwość rezerwacji biletów, dostępne są na stronie www.lesluminessences-avignon.com.

 

Zdjęcia: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top