FRANCJA: AMAZOŃSKA DŻUNGLA W ROUEN

Zapraszamy na wyprawę do tajemniczego świata amazońskiej dżungli odtworzonej w Rouen! W ramach drugiej wystawy, Panorama XXL stawia na egzotykę, oferując możliwość zanurzenia się w świat przyrody i różnorodności biologicznej lasów deszczowych Amazonii. Fascynująca panorama zaskakuje światem pełnym kolorów i niespodzianek. Amazonia, wystawa poświęcona lasom deszczowym, jest dziełem stworzonym przez Yadegar Asisi w 2009 roku. Projekt został zainspirowany przez niesamowitą różnorodność biologiczną przyrody i doskonałością jej form.

Z platformy znajdującej się na wysokości 15 metrów ukazuje się panorama krajobrazu puszczy amazońskiej w całej rozciągłości, przez fascynujące rośliny we wszystkich odcieniach zieleni i rodzime gatunki zwierząt, po szczyty olbrzymich drzew. Amazonia 360 ° to kompendium wiedzy i widoków, które można zobaczyć w brazylijskim tropikach.

Zwiedzający poznają motyle, papugi czy leniwce, które mieszkają w gałęziach tych tropikalnych gigantów. Symulacja dnia i nocy, ze wschodem i zachodem słońca, a także z dźwiękami, np. kropli deszczu na ściółce (którą symuluje specjalny dywan) czy tajemniczymi odgłosami tropikalnej nocy, pozwolą zanurzyć się w sercu lasu deszczowego, odtworzonego na płóciennych ekranach o powierzchni ponad 3 000 metrów kwadratowych.

 

Bliżej puszczy amazońskiej

 

Od czasu odkrycia Ameryki, przyrodnicy są zafascynowani złożonością lasów deszczowych i powiązanych z nimi mechanizmów. Artysta Yadegar Asisi przybliża niezwykłą krainę, która zainspirowała go od jego pierwszej wyprawy w brazylijskie tropiki.

Jednocześnie wystawa przedstawiająca naturę jest hołdem dla wszystkich przyrodników, którzy w przeszłości badali lasy deszczowych, a wyróżnili się przede wszystkim Alexander von Humboldt, który odwiedził Amazonię na początku XIX wieku, botanik Wilfried Morawetz, który pomagał merytorycznie Yadegarowi Asisi podczas wspólnych wyjazdów do Brazylii. Już teraz w Rouen możemy podążyć śladami odkrywców i odwiedzić krainę olbrzymich drzew, orchidei, jaguarów i małp wyjców nad brzegiem Amazonki.

Panorama XXL – do 22 maja

2016 Quai de Boisguilbert 76000 Rouen

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top