WARSZAWA: CHIŃSKA PROWINCJA ZHEJIANG ZAPRASZA

Ekspansja chińskich regionów turystycznych w Polsce trwa. 24 lutego swoje walory zaprezentowała zaproszonym biurom podróży, dziennikarzom oraz przedstawicielom polskich organizacji turystycznych prowincja Zhejiang. Była to już trzecia tego rodzaju impreza w ostatnich kilkunastu miesiącach.

Gościem z Chińskiej Republiki Ludowej było Biuro Turystyczne Zhejiang, a konferencję zorganizowało Biuro turystyczne „CT Poland”, jeden z największych touroperatorów, od wielu lat specjalizujący się w organizacji wyjazdów do tego i innych krajów Azji.

 

Prowincja Zhejiang, położona na południowo – wschodnim wybrzeżu Chin, niedaleko Szanghaju, jest krainą, w której uprawia się ryż, herbatę oraz produkuje jedwab, a jedną z głównych gałęzi gospodarki stanowi rybołówstwo.

Ze względu na wielowiekową historię, wspaniałą kulturę, niezwykłe zabytki architektury i przepiękne, urozmaicone krajobrazy, prowincję tę, a zwłaszcza jej dwa największe miasta, Hangzhou i Ningbo, odwiedza każdego roku bardzo wielu turystów zarówno krajowych jak i z zagranicy.

Warto podkreślić, że w stolicy tego regionu jest lotnisko, ułatwia ruch turystyczny. A ponadto u ujścia rzeki Qiantang do zatoki Hangzhou leży port. Konferencję otworzyła pani Zheng Henghui, kierownik działu marketingu Biura Turystyki Zhejiang.

Następnie głos zabrał Pan XU Peng, z-ca Dyrektora Biura Turystyki Zhejiang. Jego wystąpienie dotyczyło nadania większej dynamiki współpracy ze stroną polską w celu rozwoju wymiany turystycznej i współdziałania z polskimi organizacjami turystycznymi i biurami podróży.

Ze strony polskich gospodarzy konferencji głos zabrali pani Barbara Tutak, dyrektor Departamentu Instrumentów Marketingowych Polskiej Organizacji Turystycznej oraz pan Andrzej Szymański, Prezes Warszawskiej Izby Turystyki. Oboje w swych wystąpieniach podkreślili, że współpraca turystyczna chińsko – polska powinna przynieść obu krajom wymierne korzyści, zarówno finansowe jak i wizerunkowe.

Chiny, jako światowe mocarstwo, dynamicznie rozwija swój potencjał w wielu dziedzinach gospodarki, stając się jedną z najważniejszych kierunków wyjazdów turystycznych. Polska też ma w tych dziedzinach niebagatelne osiągnięcia. Według oficjalnego rankingu, kraj nasz pod względem przyjazdów turystycznych znalazł się w roku 2015 na 18 miejscu w świecie, oraz na 11 w Europie.

Kolejny gość z Chin, pan JIA Liang, dyrektor generalny Międzynarodowego Centrum CYTS International Travel Co., Ltd. w Zhejiang. Opowiedział on o głównych atrakcjach regionu. Zaprezentowano też atrakcyjnie zrealizowany i ciekawie zmontowany film, przedstawiający w kilku częściach główne walory turystyczne prowincji.

Następnie odbyła się loteria, w której szczęśliwcy wygrali drobne upominki, przywiezione przez chińskich gości, takie, jak wyroby jedwabne, ceramika oraz lalki, z wyrobu których słynie „Kraj Środka”.

Jedyną krytyczną uwagę można mieć do tego, że już tradycyjnie wśród przywiezionych przez Chińczyków materiałów takich, jak np. plan Hangzhou czy informator o regionie w języku angielskim, nie było również płyt CD ze zdjęciami głównych atrakcji tego regionu.

Takie zdjęcia byłyby dużą pomocą dla biur podróży przy ewentualnym planowaniu organizacji wyjazdów turystycznych. Goście chińscy na zakończenie konferencji wyrazili nadzieję, iż ta promocja ich regionu umożliwi nawiązanie obustronnie korzystnej współpracy z polskimi partnerami, czego efektem będzie wymiana turystyczna między naszymi krajami.

 

Zdjęcia: autora (konferencja) oraz internet

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top