FRANCJA: ALPY I PIRENEJE NIE TYLKO DLA NARCIARZY

Osoby, które nie są zainteresowane jazdą na nartach, nie powinny tracić szansy na niezapomniane wakacje, bo góry zimą oferują mnóstwo atrakcji!. Są to niesamowite krajobrazy, różnorodne atrakcje, a także szansa na relaks. Najlepiej jeżeli spędzamy ten czas z przyjaciółmi lub rodziną.

Niesamowite krajobrazy i widoki

Z Wogezów, poprzez Jurę, aż po Pireneje, w Masywie Centralnym i rejonie północnych i południowych Alp, Francja jest wyjątkowo zróżnicowana geologicznie, jeśli chodzi o pasma górskie. Wspaniałe krajobrazy i niebiańskie widoki są niezapomniane, więc warto udać się na zimowy wyjazd aby:

 

• Naładować się pozytywną energią spacerując wzdłuż szlaków wędrownych w rakietach śnieżnych. • Kontemplować ośnieżone szczyty i docenić czyste powietrze i środowisko. Sportowców ucieszy wycieczka w wysokie partie gór. Bardziej wymagający mogą spróbować skuterów śnieżnych lub psich zaprzęgów. Albo nawet skorzystać z noclegu w igloo – niezapomniane wrażenia!

Skorzystajcie z pobytu w Alpach aby zobaczyć majestatyczny Mont Blanc, najwyższy szczyt w Europie zachodniej. Dolina Val Ferret, wysoko ceniona przez turystów odbywających piesze wycieczki, jest znana z widoków na francuskie i włoskie stoki masywu Mont Blanc. Innym wartym odwiedzenia miejscem jest Pic du Midi w Pirenejach z 557 m² tarasów widokowych otoczonych przez szczyty górskie.

Rozpieść swoje kubki smakowe

Dzięki mocno zakorzenionej tradycji, regiony górskie są wyjątkowe jeśli chodzi o gastronomię. Wielu słynnych francuskich kucharzy obecnie wykorzystuje potrawy z kuchni rejonów górskich i tworzy nowoczesne odsłony tej niezwykłej kuchni. Klasycznymi daniami są fondue serowe i zapiekanka ziemniaczana tartiflette (ser, boczek i ziemniaki).

Gastronomia górska ma jednak do zaoferowania o wiele więcej. Pozostałe specjały alpejskie czekają na odkrycie przez światową gastronomię: crozets (makaron gryczany), diots (kiełbasa), tourtons (smażone pierożki), nie wspominając o likierach wykonanych z modrzewia lub piołunu.

W Owernii warto spróbować truffade (ziemniaki z serem)czu pounti (ciasto), natomiast w Wogezach nie należy przegapić toffoyes (ziemniaki, boczek i cebula) i tarte aux brimbelles (tarta jagodowa). Pireneje z kolei słyną z garbure (zupa z warzywami, serem i grzankami) i azinat (danie z kapustą). Smacznego!

Zrelaksuj się

Urlop w górach to doskonały czas na odpoczynek. Góry to nie tylko czyste powietrze i woda, ale i spokój ducha. Dlatego znajduje się tam wiele znanych uzdrowisk i centrów fitness. Światowej sławy wody mineralne Evian znane są z dobroczynnego wpływu na organizm.

Dlatego w mieście są liczne centra kuracji wodami termalnymi, takie jak Evian Spa i uzdrowiska w luksusowych hotelach, takich jak kompleks Evian Royal Resort. Obszar Owernii w Masywie Centralnym to urocze miejsce na wyjazd. Walory wód z Vichy są dobrze znane, a uzdrowisko położone w otoczeniu zielonego krajobrazu składa się z parków i wygasłych wulkanów.

Idealne miejsce na relaks. Można też spróbować naładowania akumulatorów pozytywną energią w cudownej scenerii Pirenejów, podczas pobytu w jednym z uzdrowisk takie jak Aulus-les-Bains, Luz-Saint-Sauveur, czy uroczym Saint-Lary-Soulan. Wypoczynek w górach może być kojący, relaksujący, ale też orzeźwiający i zdrowy!

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top