FRANCJA: 500 LECIE HAWRU

 

Wiosną 2017 roku Hawr będzie świętował swoje 500-lecie. To wspaniała okazja, żeby odkryć miasto. Ciągle ono ewoluuje. W latach pięćdziesiątych zostało całkowicie zrekonstruowane na skutek zniszczeń wojennych, natomiast w 2005 roku Hawr został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Od 27 maja do 5 listopada 2017, uroczystości i zabawy w ramach „Lata w Hawrze 2017” czekają na wszystkich zainteresowanych odkryciem miasta i jego portu. Program wydarzeń jest bardzo bogaty i różnorodny.

Dynamika kulturowa

Liczni plastycy, designerzy, graficy, choreografowie, reżyserzy i pisarze pobudzą miasto do życia. Jean Blaise, ojciec sukcesu Nuits Blanches w Paryżu, będzie sprawował funkcję dyrektora artystycznego tego projektu.

 

Wielu artystów zostanie zaproszonych, żeby nadać miastu świeże spojrzenie. Wśród nich Chiharu Shiota, Julien Berthier, Baptiste Debombourg, Vincent Lamoureux i wielu innych.

          Sztuka na wyciągnięcie ręki

Niektóre dzieła będą trwałe, inne tymczasowe. Podczas uroczystości w mieście zostaną uruchomione projektory. Pokazy świetlne udowodnią jak kreatywni i ambitni są mieszkańcy Hawru. „Lato w Hawrze 2017” jest dla jego mieszkańców świetną okazją do uczestniczenia w życiu społecznym i ekonomicznym tego regionu. Ale również dla turystów, którzy będą mogli odkryć to miasto otwarte na świat. Biuro Informacji Turystycznej Hawru Oficjalna strona „Lata w Hawrze 2017”

 

Zdjęcia: Atout France

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top