FOTO GeA 09-2011: Z NOSEM W GWIAZDACH

Wrześniowy e-magazyn FotoGeA.com o fotografowaniu i podróżach liczy ponad 100 stron i jego prenumeratorzy mogą go już pobrać z sieci.

 

Przynosi między innymi barwne relacje z podróży po Norwegii, Kubie, Berlinie, Włoszech, oraz z wyprawy nad Biebrzę. Dzięki FotoGeA.com zaglądamy także w kosmos za sprawą oryginalnych zdjęć wykonanych z ogromnych teleskopów pracujących w odludnych zakątkach Chile.

 

Mnóstwo dobrych zdjęć oraz interesujące porady fotograficzne są dodatkowymi atutami tego bezpłatnego miesięcznika. FotoGeA.com jest elektronicznym magazynem o fotografowaniu i podróżach, czyli dwóch rzeczach, które w życiu są najciekawsze. Co ważne jest całkowicie bezpłatny.

 

 

 Redakcja publikuje go w formacie pdf możliwym do przeczytania na monitorze każdego komputera. Warto dodać, że FotoGeA.com świetnie prezentuje się na tabletach takich, jak np. iPad czy Samsung Galaxy. Wrześniowy numer FotoGeA.com otwiera relacja z wyprawy przez Norwegię od jej południowych krańców po sam Nordkapp! Z aparatem po centrum Berlina wędrował Grzegorz Lityński i teraz podpowiada, gdzie można odszukać ciekawe ujęcia.

 

Swoje przygody z podróży po Kubie relacjonuje Mateusz Wykurz. Dzięki teleskopom z pustyni Atakama w Chile zaglądamy w głębię kosmosu. Na zdjęciach wykonanych za ich pomocą otwierają się przed nami nieznane i dalekie światy! Kuchnia południowych Włoch jest nie tylko smaczna ale fotogeniczna, co udowadnia w swoim artykule Beata Kowalewska.

 

Wyjazd nad Biebrzę to propozycja na udany plener w Polsce. O fotografii i fotografowaniu traktuje felieton Wojciecha Walczuka. W dziale FotoPorady – praktyczny poradnik Marcina Dobasa „Panoramy w fotografii podróżniczej”. Mamy też krótki przegląd nowości sprzętowych z dziedziny fotografii. Wszystkie artykuły jak zwykle w FotoGeA.com są zilustrowane wieloma dobrymi i oryginalnymi zdjęciami.

 

Po prostu: dobre zdjęcia to wizytówka i jeden z atutów miesięcznika. Ciekawie prezentuje się także rubryka „Plusy dodatnie i plusy ujemne” ( w tym numerze ma aż 4 strony) , w której oceniane są zdjęcia Czytelników przysłane do redakcji FotoGeA.com. Miesięcznik stworzyła wiosną 2010 r. grupa znajomych i przyjaciół, których połączyły dwie pasje: fotografia (foto) oraz podróżowanie i poznawanie Ziemi (greckie słowo gē oznacza ziemię).

 

Tak właśnie powstał tytuł miesięcznika FotoGeA. W czerwcu tego roku portal Fotoblogia.pl uznał FotoGeA.com za jeden z 5 najciekawszych polskich internetowych magazynów o fotografii. Natomiast w sierpniu FotoGeA.com został wyróżniona jako „Wybór Ekspertów” w rankingu e-magazynów ukazujących się w sieci dokonanym przez miesięcznik „PRESS”.

 

FotoGeA.com jest magazynem skierowanym do szerokiego grona fotoamatorów i miłośników podróżowania. Aby otrzymać mailem link, z którego można bezpłatnie pobrać swój egzemplarz miesięcznika FotoGea.com w formie elektronicznej (plik PDF) wystarczy odwiedzić stronę: http://www.fotogea.com/?page_id=692 i wypełnić zamieszczony tam króciutki formularz (podając tylko swój mail i imię).

 

Pod adresem http://www.fotogea.com działa redakcyjny blog. Natomiast pod adresem http://www.fotogea.com/?p=1251 dostępne jest archiwum z poprzednimi wydaniami tego interesującego magazynu.

 

Zdjęcia: FotoGeA

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top