„FLAVOURS OF PORTUGAL” – PORTUGALSKIE SMAKI W WARSZAWIE

Po raz trzeci organizowany jest w Polsce przez Polsko – Portugalską Izbę Gospodarczą Tydzień Portugalski „Flavours of Portugal”. Zdradzi on tajniki kuchni, tradycji i portugalskiej kultury. Odbędzie się on od 21 do 27 maja w hotelu Intercontinental Warszawa. Tydzien Portugalski to wspaniała okazja do skosztowania tradycyjnych narodowych potraw kuchni portugalskiej, przygotowanych przez uznanego szefa kuchni z Hotelu Altis Avenida w Lizbonie, oraz do poznania portugalskiej kultury oraz największych atrakcji turystycznych, które często pojawiają się w popularnych przewodnikach. „Flavours of Portugal” to jeden z najważniejszych eventów promujących Portugalię w Polsce oraz jedna z najciekawszych i największych imprez kulinarnych w Warszawie.

 

 

Tydzień Portugalski „Flavours of Portugal” po raz pierwszy został zorganizowany 3 lata temu, a jego celem było pokazanie w Polsce części portugalskiej kultury. Idea opierała się na wielkim evencie kulinarnym, wspierającym i umacniającym bilateralne stosunki biznesowe pomiędzy obydwoma krajami.

 

Dzieląc się wielowiekową tradycja Portugalii, jej bogatą kulturą, wspaniałymi specjalnościami kulinarnymi oraz wybornymi winami, bez wątpienia przez ostatnie dwa lata inicjatywa wspomagała proces zacieśniania naszych dwustronnych relacji. – mówi Pedro Pereira da Silva, Prezes Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej.

 

To dzięki XV-wiecznych portugalskim żeglarzom, Europa mogła poznać całą gamę nowych przypraw, warzyw i innych produktów spożywczych, przywiezionych z Nowego Świata oraz z Indii. Z tego m.in. powodu kuchnia portugalska jest bardzo zróżnicowana. Każdy region słynie z innych produktów oraz tradycyjnie przygotowywanych dań.

 

Aby podkreślić kulinarne różnice pomiędzy poszczególnymi częściami kraju, w trakcie tygodnia „Flavours of Portugal” co wieczór będzie można skosztować smaki oraz dania z innego regionu Portugalii. Wykwintnemu bufetowi będzie towarzyszył wybór wyśmienitych, portugalskich win. Specjały portugalskiej kuchni przyrządzać będzie w tym roku Carlos Marques, szef kuchni hotelu Altis Avenida z Lizbony.

 

Atmosferę Portugalii w trakcie całego Tygodnia Portugalskiego wprowadzać będzie nastrojowa muzyka Fado w wykonaniu Alexandry Guimarăes oraz Akademickiego Zespołu Muzycznego z Uniwersytetu w Coimbrze. Jako dodatkowe atrakcje podczas Tygodnia Portugalskiego „Flavours of Portugal”, Polsko – Portugalska Izba Gospodarcza organizuje trzy warsztaty, na temat Gastronomii i Win, Turystyki i Kultury. W tym roku będzie można skosztować portugalskich specjałów nawet tydzień wcześniej przed głównym eventem.

Tradycyjne dania portugalskie serwowane będą także w dnach od 14 do 20 maja br. warszawskich restauracjach Portucale oraz Grill&Co. Szczegóły Tygodnia Portugalskiego „Flavours of Portugal” można znaleźć na stonie: www.flavoursofportugal.pl. Organizatorem wydarzenia jest Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza oraz Hotel Intercontinental w Warszawie. Wydarzeniu patronuje Ambasada Portugalii w Warszawie oraz AICEP Portugal Global.

 

Zdjęcia autora

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top