Ogólnopolski Festyn Rodzinny

Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w 19 miastach. Około 80 tysięcy paczek słodyczy i produktów przygotowanych przez Biedronkę trafiło w tym roku do dzieci podczas Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego „Bądźmy razem”, który z okazji Dnia Dziecka organizuje Caritas Polska w 19 miastach. Na dzieci oprócz paczek czekało mnóstwo atrakcji: konkursy sportowe, zabawy na świeżym powietrzu, występy artystyczne. Jak co roku do organizacji festynów aktywnie przyczyni się Biedronka.

 

Festyny odbywały się od 28 maja do 4 czerwca:

– 28 maja (sobota) w Bydgoszczy, Rybakach k. Olsztyna, Starogardzie Gdańskim, Heluszu i Toruniu

– 29 maja (niedziela) w Siemiatyczach, Poznaniu-Ostrowie i Rzeszowie

– 31 maja (wtorek) w Opolu

– 1 czerwca (środa) w Ełku, Kielcach, Krakowie, Legnicy, Łodzi, Siedlcach, Dąbrowie Górniczej, Szczecinie i Częstochowie

– 4 czerwca (sobota) w Rokitnie.

 

W każdym mieście przygotowano dla dzieci różne atrakcje, takie jak konkursy, loterie, zawody, pokazy policji i straży pożarnej oraz koncerty – np. w Ełku zaśpiewali Paulla i niemiecki artysta FANCY, a w Poznaniu zespoły Leszcze i Frenchman. Festyny mają charakter charytatywny, udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Głównym celem imprezy jest promocja wartości, których źródłem jest szczęśliwa rodzina.

W to szczególne święto Caritas chce też zwrócić uwagę na dzieci pochodzące z rodzin ubogich, zagrożonych marginalizacją, zapewniając im bezpieczną zabawę i radosne przeżycia. – Wspieranie ważnych społecznie projektów wpisuje się w jeden z filarów działalności naszej firmy: bycie godnym zaufania partnerem lokalnych społeczności. Dzięki współpracy z Caritas Polska, m.in. przy Festynach Rodzinnych, możemy skutecznie pomóc tysiącom dzieci z potrzebujących rodzin – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, senior manager ds. Relacji Zewnętrznych w JMD.

 

Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciel Biedronki, największej sieci handlowej w Polsce, od wielu lat współpracuje z Caritas Polska i oddziałami diecezjalnymi. Przekazuje Zywność oraz produkty przydatne w gospodarstwie domowym. JMD jest również zaangażowane w organizację obchodów Międzynarodowego Dnia Chorego w warszawskich szpitalach dziecięcych. Za to wieloletnie wsparcie i działalność prospołeczną, firma została dwukrotnie wyróżniona nagrodą Ubi Caritas.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top