Ferie z Plusem, czyli bezpieczniej na stokach

Ferie zimowe to czas wypoczynku i zabawy zarówno dla dzieci i młodzieży, jak również dla dorosłych miłośników białego szaleństwa. Na narciarskie trasy ściągną tysiące turystów, dla których w tym roku Plus przygotował: • bezpłatną aplikację „Bezpieczniej na stoku”, • akcję SMS-ki Zimowe 2011, • serwis zimowy na wap.plus.pl. Działania te mają na celu promowanie turystyki i bezpiecznych zachowań na stokach narciarskich oraz ułatwianie pracy górskim służbom ratunkowym.

 

 

Bezpieczniej na stoku

 

Aplikacja „Bezpieczniej na stoku” powstała we współpracy z ratownikami GOPR i TOPR i zawiera m.in.:

 

1. dekalog FIS,

2. informacje, jak postępować w przypadku wypadku na stoku,

3. skalę zagrożenia lawinowego.

 

Informacje te są przedstawione w postaci krótkich tekstów wraz z ilustracjami.

 

Przykłady z aplikacji:

 

WYBIERZ WŁAŚCIWY TOR JAZDY

Wybór kierunku jazdy Znajdujący się na stoku narciarz, który ze względu na lepszą widoczność z góry dysponuje większą możliwością wyboru trasy zjazdu, musi wybrać taki tor jazdy, aby uniknąć wszelkiej możliwości zderzenia z narciarzem znajdującym się poniżej na stoku.

 

 

 

 

 

 

UDZIEL POMOCY!

Wypadek na stoku: zabezpieczenie trasy – skrzyżowane narty nad leżącym narciarzem; rozpoznaj, co się stało – w jakim stanie jest poszkodowany; powiadom o wypadku ratowników; udziel pierwszej pomocy, pamiętając o zasadzie, by pomagać, a nie szkodzić; pozostań przy poszkodowanym do czasu przyjazdy ratowników. 

 

 

 

 

 

Dla klientów Plusa aplikacja jest dostępna bezpłatnie po wysłaniu SMS-a o treści „ZIMA” na numer 8045, natomiast użytkownicy innych sieci będą mogli ją pobrać dzięki zastosowaniu łączności Bluetooth w telefonach. W okresie ferii zimowych Plus udostępni aplikację w głównych ośrodkach narciarskich w Polsce. Nadajniki Bluetooth znajdą się w restauracjach przy dolnych stacjach wyciągów narciarskich w następujących miejscowościach: 1. Zakopane, 2. Białka Tatrzańska, 3. Wierchomla, 4. Krynica, 5. Korbielów, 6. Zieleniec, 7. Witów.

Aplikacja „Bezpieczniej na stoku” to uzupełnienie dotychczasowych aplikacji stworzonych przez sieć Plus: „Pierwsza pomoc”, „Bezpieczniej w górach” oraz „Bezpieczniej nad wodą”.

 

Zimowe SMS-ki

Tradycyjnie już na wybranych wyciągach narciarskich klienci sieci Plus będą mogli skorzystać ze zniżek na karnety całodzienne i półdzienne. Akcja SMS-ki Zimowe 2011 zaczęła się w połowie stycznia i potrwa do zakończenia sezonu zimowego. Za wysłanie SMS-a z odpowiednim dla każdej stacji kodem oferowane jest 20 % zniżki na wyciągi na następujących stokach: • Krynica – Jaworzyna Krynicka, • Wierchomla – Dwie Doliny, • Korbielów – Pilsko, • Szczyrk – Czyrna-Solisko, • Zieleniec – Winterpol. W odpowiedzi klienci otrzymują SMS klasy „0” z informacją o zniżce, na podstawie którego będą mogli dokonać zakupu karnetu. Oferta ta jest adresowana do wszystkich klientów sieci Plus.

 

Serwis zimowy na wap.plus.pl

Przed feriami zimowymi w serwisie WAP uruchomiony został dział poświęcony bezpieczeństwu w górach (wap.plus.pl/zima). Zawiera on między innymi wskazówki dla narciarzy opracowane przez Górskie Ochotnicze Pogotowanie Ratunkowe oraz dekalog FIS. Znajdują się w nim także darmowe aplikacje „Bezpieczniej na stoku” oraz „Pierwsza pomoc”.

Oprócz informacji promujących bezpieczeństwo dostępny jest też dział dla narciarzy i snowboardzistów.

Znajdują się w nim m.in.: warunki narciarskie, dane meteorologiczne, kamerki on-line; opisy miejscowości.

Cały serwis wap.plus.pl, a więc także zawarte w nim działy zimowe, jest dla użytkowników sieci Plus bezpłatny.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top