CZECHY: KOUTY – NAJWIĘKSZY OŚRODEK NARCIARSKI NA MORAWACH

Nowy ośrodek Kouty w Jesionikach (ok. 44 km od Głuchołazów) należy do największych inwestycji tegorocznego sezonu zimowego w Czechach. Jest obecnie największym ośrodkiem narciarskim na Morawach.

 

Znajdziemy tu pierwszą w Czechach sześcioosobową kolejką krzesełkową Doppelmayr o przepustowości 3200 osób na godzinę, cztery trasy zjazdowe, sztucznie zaśnieżane, o szerokości ponad 50 metrów, dwie z nich mają długość ponad 2 km. Zjazdy nocne są możliwe w godzinach od 18 do 21.

 

 

Od górnej stacji kolejki linowej prowadzą przygotowane trasy biegowe, na wysokości 1100 – 1250 m.n.p.m., z idealnymi warunkami śniegowymi. Jest tu także park narciarski dla dzieci, snowpark, szkółka narciarska, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego i snowboardowego, kilka restauracji.

 

Do okolicznych atrakcji należy unikatowa elektrownia szczytowo-pompowa Dlouhé stráně, z jeziorami na dwóch poziomach – jedno pod górą, drugie na szczycie, na wysokości 1360 m.n.p.m.

 

Elektrownia w 2005 roku została uznana za jedną z siedmiu największych atrakcji Republiki Czeskiej. Zimą górny zbiornik jest z powodów bezpieczeństwa zamknięty dla zwiedzających. http://www.dlouhe-strane.cz/ Atrakcją nie tylko dla dzieci jest tutejszy skansen Las Koutecki, gdzie znajdziemy ciekawe informacje i sceny przedstawiające życie dawnych mieszkańców regionu. Więcej informacji: www.kouty.com.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top