EMIRATES: MUZEUM PRZYSZŁOŚCI NA BURTACH SAMOLOTÓW

Pierwsze samoloty A380 Linii Emirates latają już z nową, specjalną szatą graficzną poświęconą najnowszej ikonie architektonicznej Dubaju, będącej centrum innowacyjnych pomysłów i konceptów Muzeum Przyszłości, którego wizerunek znajduje się na ich burtach. W sumie w ten sposób ozdobionych zostanie sukcesywnie 10 maszyn tego typu. Będą one latać na trasach do Europy, a także do głównych arabskich miast regionalnych.

Inicjatywa ta podkreśla niezmienne zaangażowanie we wspieranie wizji Dubaju w dążeniu do zostania wiodącym miastem przyszłości, centrum innowacji i platformą testową dla najnowszych technologii i jest wyrazem 50 lat rozwoju i postępu Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Siedmiopiętrowe, bezsłupowe Muzeum Przyszłości w kształcie owalnego pierścienia, okrzyknięte „najpiękniejszym budynkiem świata” stało się jednym z niekwestionowanych cudów Dubaju i ma na celu inspirować świat do wyobrażania sobie możliwości jutra dzięki fascynującym instalacjom i futurystycznym doznaniom.

Wewnątrz pierścienia znajduje się pusta przestrzeń mająca symbolizować nieznaną i nieodkrytą do tej pory wiedzę. Muzeum będzie także służyło jako inkubator dla naukowców, myślicieli i badaczy, aby mogli wprowadzić w życie śmiałe pomysły i wizje przyszłości, szczególnie w takich obszarach jak zrównoważony rozwój, przestrzeń kosmiczna, zdrowie i inne istotne wyzwania, z którymi zmaga się obecnie świat. Będzie to także platforma do testowania i pokazywania najnowszych odkryć technologicznych czy prototypów przedstawianych przez nowe startupy i uznane firmy technologiczne.

Ten budynek o kształcie pierścienia, ozdobiony kaligrafią arabską przedstawiony jest na obydwu stronach samolotu i a jego wizerunkowi towarzyszy wypisane na kadłubie hasło „Podróż przyszłości”, zajmując łącznie 336 metrów kwadratowych na A380. Fasada budynku została ozdobiona cytatami Jego Wysokości Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktoum. Linia wyprodukuje dziesięć maszyn A380 z tą szatą, będą one latały do prawie 30 kierunków na całym świecie już w najbliższym roku, propagując przesłanie muzeum, aby budować lepszą przyszłość już dzisiaj.

Zdjęcia: materiały prasowe

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top