ELLINAIR: OD CZERWCA Z POLSKI DO GRECJI

Ellinair to kolejna grecka linia lotnicza, która w tym roku będzie obsługiwać połączenia lotnicze pomiędzy Polską i Grecją. – Linia lotnicza Ellinair należąca do greckiego holdingu turystycznego Mouzenidis Travel uruchamia w tym roku regularne połączenia z Polski do Grecji. Będziemy latać z Warszawy i Katowic do Salonik i do Heraklionu na Krecie. Łącznie w tygodniu będziemy obsługiwać 4 regularne połączenia. Wyloty z Warszawy i Katowic do Salonik i powroty na tej trasie będą odbywać się we wtorki, zaś do Heraklionu w czwartki – mówi Beniamin Vafidis, dyrektor marketingu polskiego oddziału Mouzenidis Travel. Pierwsze loty z Polski zainaugurowane zostaną 2 czerwca i realizowane będą do końca września. Połączenie obsługiwać będzie samolot typu Airbus A319, o pojemności 144 miejsc.

 

Głównym celem uruchomienia nowych połączeń lotniczych będzie przewóz polskich turystów, którzy będą chcieli skorzystać z oferty wypoczynku w Grecji za pośrednictwem biura podróży Mouzenidis Travel.

Wiemy, że Grecja jest obecnie destynacją nr 1 dla polskich turystów wybierających letni wypoczynek. Samoloty Ellinair nie będą obsługiwać wyłącznie klientów Mouzenidis Travel. Zamierzamy być otwarci na współpracę z polskimi touroperatorami. Będziemy im oferować bloki miejsc na pokładach naszych samolotów – mówi Achilleas Michailidis, starszy menedżer działu sprzedaży Mouzenidis Group.

Ellinair to młoda grecka linia lotnicza. Założona została w 2013 r. przez grecki holding turystyczny Mouzenidis Group w celu zapewnienia obsługi własnych turystów przybywających na wypoczynek do Grecji głównie z obszaru Europy Wschodniej (Rosji, Ukrainy, Kazachstanu, Gruzji, Turcji).

15 czerwca ubr. przewoźnik rozpoczął swoje pierwsze, planowe loty krajowe do najbardziej popularnych greckich destynacji. Ellinair oferuje loty zarówno jako linia regularna na trasach krajowych w Grecji (Saloniki – Ateny, Saloniki – Heraklion), a także regularne i czarterowe loty na trasach międzynarodowych (30 połączeń).

W ubr. ta grecka linia lotnicza przewiozła 500 000 turystów, którzy wypoczywali w najbardziej znanych greckich destynacjach. Samoloty przewoźnika obsługiwały m.in. połączenia z Salonik do Moskwy, Petersburga, Jekaterynburga, Kaliningradu, Kazania, Krasnodaru, Nowosybirska, Omska, Rostowa nad Donem, Samary, Mineralnych Wód, Ufy, Wołgogradu, Woroneża, Kijowa, Tbilisi oraz Izmiru.

W okresie poprzedzającym Boże Narodzenie oraz Sylwester organizowane były też loty do Paryża, Berlina, Wiednia, Budapesztu i Pragi. W 2016 roku Ellinair planuje poszerzyć swoją siatkę lotów z nowych lotnisk w ponad 10 krajach takich jak: Armenia, Estonia, Niemcy, Włoch, Węgry, Izrael, Mołdawia, Polska, Rumunia i Serbia. Linia lotnicza Ellinair posiada własną bazę na międzynarodowym lotnisku Macedonia w Salonikach.

Flota przewoźnika składa się z dwóch typów samolotów Avro RJ 85, o pojemności 96 miejsc. Lata również dwoma samolotami typu Airbus A319, o pojemności 144 miejsc, dzierżawionymi na podstawie długoterminowej umowy. W wysokim sezonie flota Ellinair poszerzana jest o 2 samoloty Boeing 737/300, na zasadzie krótkoterminowej dzierżawy. W sezonie letnim 2016 planuje operować dziesięcioma maszynami. 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top