DUBAJ: WIOSENNE NOWOŚCI 2022 ROKU

W Dubaju, najbardziej znanym, chociaż nie największym emiracie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ciągle dzieje się coś nowego. Oto najświeższe, wiosenne nowości:

7,28 MLN GOŚCI W 2021 ROKU

Dubaj w 2021 r. odwiedziło 7,28 mln podróżnych, co ma istotny wpływ na globalne ożywienie turystyki Między styczniem a grudniem 2021, Dubaj gościł 7,28 miliona międzynarodowych podróżnych. Stanowiło to 32% wzrost rok do roku. Tak duża liczba przyjezdnych pozytywnie wpływa na globalne ożywienie turystyki, dzięki czemu już niedługo Dubaj może zostać najczęściej odwiedzanym miejscem na świecie.

 

           JUŻ OTWARTE

 

• Muzeum Przyszłości Szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum otworzył Muzeum Przyszłości Szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, wiceprezydent i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz władca Dubaju, uroczyście otworzył dubajskie Muzeum Przyszłości. Nowa atrakcja na stałe zagościła na turystycznej mapie emiratu.

• Taras widokowy The Next Level Luksusowy taras widokowy The Next Level na wyspie Palm Jumeirah już otwarty The View at The Palm, 360-stopniowy taras widokowy usytuowany na dachu budynku The Palm Tower, otworzył się dla gości. The Next Level to prywatny salon z zewnętrznym tarasem, z którego rozpościera się panoramiczny widok na wyspę, Zatokę Arabską i miasto.

• Taj Exotica Resort & SPA otwarty dla turystówt Popularna sieć hotelowa Indian Hotels Company Taj ogłosiła otwarcie w Dubaju Taj Exotica Resort & Spa, The Palm. Luksusowy obiekt położony jest w samym sercu Palm Jumeirah, tuż nad Zatoką Perską, z widokiem na panoramę miasta. To już trzeci hotel należący do sieci Taj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

 

      KOLEJĄ Z DUBAJU DO ABU ZABI

 

Etihad Rail: tory kolejowe połączyły Abu Dhabi i Dubaj Zakończono budowę linii kolejowej łączącej Abu Zabi z Dubajem. Linia ma długość 256 kilometrów i obejmuje 29 mostów, 60 przejazdów i 137 kanałów odwadniających. Przy jej budowie pracowało około 13 300 pracowników przez ponad 47 milionów godzin. Wybudowany odcinek jest kluczową częścią sieci Etihad Rail, która początkowo będzie przewozić pasażerów i towary pomiędzy dwoma emiratami, a w przyszłości połączy cały kraj

 

Zdjęcia: Dubai Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top