DUBAJ: WIOSENNE ATRAKCJE

Wiosna to ostatni moment żeby nacieszyć się w Dubaju chłodniejszymi powiewami wiatru przed nadejściem gorącego lata. To również doskonała okazja, aby aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, korzystając z atrakcji, które przygotowało miasto.

Jest ono przyjaznym dla rodzin z dziećmi. Mogą wspólnie odpoczywać w przestronnych parkach i ogrodach takich jak: Dubai Garden Glow, Dubai Miracle Garden lub Dubai Butterfly Garden. W pierwszym główną atrakcją jest ponad 100 naturalnej wielkości modeli dinozaurów, w następnym można podziwiać niesamowite kompozycje kwiatowe tworzone przez miliony kwiatów, natomiast ostatni prezentuje kolekcję 35 000 gatunków motyli.

Wiosną można odpoczywać nie tylko wśród zieleni. Poniżej znajdują się inne propozycje spędzania tam czasu.

• Centrum handlowo-gastronomiczne Pointe to nowa inwestycja, która powstała nad wybrzeżem morskim w Palm Jumierah. W centrum znajdują się tętniąca życiem promenada, ponad 80 restauracji i sklepów oraz organizowane są widowiskowe pokazy fontann.

• La Mer, nadmorska dzielnica Dubaju, położona jest pomiędzy Pearl Jumeirah i Zatoką Jumeirah. Są w niej plaże, centra rozrywki, restauracje oraz park wodny Laguna Waterpark.

• Dzielnica Al Seef łączy kulturę Dubaju z nowoczesną wizją miasta. Nowo otwarty obiekt Al Seef położony w sąsiedztwie słynnej Dubai Creek już stanowi nieodłączny element dubajskiej dzielnicy historycznej.

• Jedną z najnowszych dubajskich inwestycji jest Bluewaters Island.

Wyspa tworzy nowoczesną dzielnicę, z 200 sklepami i lokalami gastronomicznymi. W centralnym punkcie znajduje się największy na świecie Diabelski Młyn, z którego można podziwiać niezrównane widoki na Zatokę Perską.

• W Gallerii Mall można oglądać światowe produkcje filmowe pod gołym niebem, a w Wafi Mall relaksować się podczas zakupów w galerii handlowej wzorowanej na Egipskich Piramidach.

Miłośnicy ekologicznego jedzenia mogą udać się na jeden z dwóch targów:

• The Yard, położony nad jeziorem, w szybko rozwijającym się rejonie Al Khawaneej, oferuje rozległe tereny spacerowe i piknikowe. Znajduje się w nim ekologiczny targ, piekarnia oraz kilka restauracji.

• Ripe Market jest targiem, na którym wystawiają swoje produkty lokalni producenci żywności, rzemieślnicy, projektanci oraz jubilerzy. Nie brakuje też atrakcji dla dzieci takich jak małe zoo, jazda konna czy rozmaite warsztaty. A wszystko przy akompaniamencie muzyki na żywo.

Cieszyć się wiosną można również poza granicami miasta, uciekając na dubajską pustynię.

• Odpocząć można w ekologicznej wiosce Hatta, oddalonej o 130 km od Dubaju, w której znajduje się Hatta Wadi Hub – centrum sportowo-coachingowe. Odwiedzający mogą zatrzymać się w schroniskach Hatta Damani, przyczepach Hatta Sedr oraz na kempingach Hatta i Hatta Caravan Park.

• Sztuczne Jeziora Al Qudra położone są na 10 ha pustynnego krajobrazu Saih Al Salam, tworząc rozległą oazę na dubajskiej pustyni. Odwiedzający mogą wypożyczyć rowery i przejechać się ścieżką rowerową Al Qudra, aby zobaczyć miejscową przyrodę w ich naturalnym środowisku. Najnowszą atrakcją jest Jezioro Miłosne w kształcie dwóch splecionych ze sobą serc.

• Rezerwat Przyrody Pustyni Al Marmoom jest pierwszym pustynnym rezerwatem przyrody w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i jednocześnie największym projektem turystycznym w regionie. Można w nim spotkać setki gatunków dzikich zwierząt, np. oryksa arabskiego, gazelę górską, lisy lub dzikie koty. Na terenie rezerwatu znajduje się 10 platform, z których można obserwować zwierzęta, gwiazdy i zachody słońca.

Miłośnicy sportu i aktywności fizycznych również znajdą coś dla siebie.

• W Parku Przyrody Aventura znajdują się karuzele, tyrolka, pionowe i poziome ścianki wspinaczkowe, a w parku rozrywki XPark Jr – drewniane domki i mosty, siatki wspinaczkowe, plac zabaw, małe zoo oraz „błotna kuchnia” dla dzieci. Pierwszy z nich jest odpowiedni dla dzieci powyżej 6 roku życia, a w drugim mogą bawić się dzieci w wieku 1- 12 lat.

• W Dubaju jest też XDubai Skatepark – największy skatepark w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (3100 m2). Znajduje się w nim kilkadziesiąt ramp o różnym poziomie trudności. Obiekt odpowiedni dla dzieci od lat 4.

• Autodrom w Dubaju to miejsce, w którym dzieci i młodzież mogą poznać podstawy jazdy za kółkiem. Dzieci do lat 7 mogą poruszać się wyłącznie po torach wewnętrznych, natomiast dzieci starsze mogą korzystać z torów zewnętrznych, mostów i tuneli.

• W parku rozrywki Global Village można podziwiać najbardziej rozpoznawalne budowle świata. Jest tam: londyński Big Ben, Krzywa Wieża, Taj Mahal czy Egipskie Piramidy. W ciągu kilkugodzinnego spaceru można zwiedzić ponad 75 krajów z całego świata.

      Zdjęcia: Dubaj Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top