DUBAJ: TURYSTYCZNA KARTA DUBAI PASS

Z Dubai Tourism otrzymaliśmy informację o wprowadzeniu w tym emiracie karty Dubai Pass, która pozwala zwiedzać to miasta taniej i wygodniej. Umożliwia bowiem poznawanie najważniejszych atrakcji, jak zapewnia DT, w najlepszej cenie oraz wchodzenie „bez gotówki” do 33 najlepszych z nich. Dubai Pass to dwa, do wyboru, rodzaje pakietów – „Selektywny”, w którym samemu dokonuje się wyboru atrakcji oraz „Unlimited” umożliwiający odwiedzenie wszystkich. Posiadając Dubai Pass można więc bez dodatkowych opłat odwiedzić aż 33 najlepsze atrakcje miasta.

W tym Burj Khalifa, parki rozrywki – Dubai Parks and Resorts, IMG Worlds of Adventure, park wodny Wild Wadi, Ski Dubai, Desert Safari Tours i wiele innych. Odwiedzający otrzymują również 50% zniżki na bilety do La Perle – jedynego w swoim rodzaju, realizowanego na żywo, show z akrobacjami.

Pakiet „Selektywny” kosztuje 399 dirhamów czyli około 93 Euro. Użytkownicy tej karty mogą skorzystać z szeregu atrakcji – po jednej z każdej kategorii cenowej (pełna lista dostępna jest na stronie www.dubaipass.ae). Karnet jest ważny przez siedem kolejnych dni. Natomiast pakiet „Unlimited” kosztuje 899 dirhamów (ok. 209 Euro). Pozwala on korzystać z nieograniczonej liczby wydarzeń i atrakcji przez trzy dni.

Karta Dubai Pass jest w sprzedaży od 16 Maja 2018 i będzie dostępna przez cały rok. Została wprowadzona po sukcesach poprzednich sezonowych kart ze zniżkami, wydawanych przy okazji Dubai Summer Suprises i Dubai Shopping Festiwal – kończy swoją informację DT dodając, że więcej szczegółów znajduje się na stronie www.dubaipass.ae

                                                                             

                                                                          * * *

Komentarz redaktora.

Publikujemy tę informację, gdyż może ona zainteresować czytelników i turystów zamierzających bardzo intensywnie poznawać tamtejsze atrakcje. W rzeczywistości Dubai Pass oferuje jednak mniej – i drożej – niż podobne karty w słynnych miastach europejskich, z nieporównywalnie większą liczbą miejsc wartych odwiedzenia, w tym światowej sławy muzeów i galerii.

Podstawową wadą kart dubajskich jest brak w ich ramach – a to wielki plus podobnych kart turystycznych w innych krajach – możliwości bezpłatnego korzystania z komunikacji lokalnej. A zarówno metro, jak i autobusy, a zwłaszcza kolejka na Palm Jumerah, są w Dubaju dosyć drogie. Przy czym w dwu pierwszych koszt przejazdu zależy od liczby przystanków.

Trzydniowa karta „Unlimited” kosztuje, w przeliczeniu, około 950 zł, czyli ponad 300 zł dziennie. A ile w tym czasie można „zaliczyć” atrakcji, takich jak Park Wodny WWW (Wild Wadi Waterpark), Świat Przygód (IMG Worlds of Adventure), Sztuczny stok narciarski Ski Dubai oraz „nieograniczoną liczbę” innych? Przecież nie wpada się do nich na pół godziny, ale przeważnie co najmniej na pół dnia.

Karta „Dubai Select” jest, moim zdaniem, bardziej atrakcyjna, gdyż jej koszt to około 420 zł, czyli 60 zł. dziennie. Przy bogatym programie poznawania tamtejszych atrakcji, może więc być opłacalna. Chociaż za wstęp do tych spoza 33 objętych bezpłatnym wstępem, trzeba płacić dodatkowo 50% normalnej ceny.

Zdjęcia: Dubai Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top