DUBAJ: SKĄD ZROBIĆ NAJLEPSZE ZDJĘCIA ?

Nowoczesna architektura, tradycyjna arabska zabudowa oraz niesamowity klimat miasta sprawiają, że Dubaj jest jednym z najchętniej fotografowanych miast na świecie. Oto lista najbardziej fotogenicznych miejsc, które każdy miłośnik fotografii (oraz Instagrama) powinien odwiedzić.

 

 

BURJ KHALIFA

 

Będąc w Dubaju, nie sposób pominąć najbardziej rozpoznawalnego symbolu miasta – Burj Khalifa czyli najwyższego wieżowca na świecie. Najlepiej fotografować go z poniższych miejsc. • Z okolic restauracji Souk Al Bahar można zrobić zdjęcie wieżowcowi w otoczeniu Dubai Fountain. • Idealnymi miejscami na uchwycenie najwyższego budynku świata jest dach restauracji 40 Kong, położonej w H Hotelu przy Sheikh Zayed Road oraz tarasy restauracji Morimoto znajdującej się w Renaissance Downtown Hotel Dubai.

A także Treehouse w Taj Dubai oraz The Backyard w Steigenberger Hotel Business Bay Dubai. • Oszałamiający widok na Burj Khalifa jest również z tarasu widokowego położonego w Dubai Frame. • Stojąc naprzeciwko Dubai Opera uchwycić można dwa obiekty na jednym zdjęciu: centrum sztuki oraz najwyższy budynek świata.

 

ZACHODY SŁOŃCA

 

W dubajskich zachodach słońca widać odcienie ciepłej pomarańczy, królewską purpurę oraz romantyczny róż. Oto lista najlepszych miejsc na ich podziwianie. • Na plażach Kite Beach i Sunset Beach można oglądać słońce zachodzące nad Zatoką Arabską. Na plaży JBR uchwycić ostatnie promienie słońca zachodzącego za Ain Dubai – największy na świecie diabelski młyn.

• Wieczorne słońce imponująco wygląda z okolic centrum handlowego The Pointe oraz z tarasów restauracji w Madinat Jumeirah. • W Parku Hyatt Dubai złapie się ostatnie promienie słońca nad rzeką Dubai Creek. • Pustynny zachód warto zobaczyć w rezerwacie przyrody Al Marmoom Desert Conservation Reserve oraz nad jeziorami Al Qudra. • Z tarasu restauracji TOMO można podziwiać słońce zachodzące nad Downtown Dubai.

 

TĘTNIĄCE ŻYCIEM MIASTO

 

• Stojąc nad brzegiem Dubai Creek, na jednym zdjęciu sfotografuje się zarówno historyczną dzielnicę Al Seef, jak i nowoczesną zabudowę miasta. • Miłośnicy street artu powinni udać się do centrum handlowego City Walk oraz nadmorskiej dzielnicy La Mer, w których mogą podziwiać prace największych światowych artystów graffiti. • Spacerując po historycznej dzielnicy Al Fahidi warto uwiecznić na zdjęciach tradycyjne arabskie budynki i wieże wiatrowe, które ukształtowały panoramę miasta w połowie XIX wieku. • Dzielnica artystyczna Alserkal Avenue oraz ulica 2nd December Street są rajem dla fanów idealnych instagramowych ujęć.

 

      NAD WODĄ

 

• Idealne ujęcia miasta można zrobić z jachtu wynajętego w Dubai Marina, albo z pokładu promu na Dubajskim Kanale Wodnym. Z wody bez trudu zobaczy się największe symbole miasta: Burj Al Arab, Palm Jumeirah i Atlantis czy The Palm Dubai. • Płynąc tradycyjną łodzią Abra po Dubai Creek można podziwiać doskonałe połączenie starej i nowej architektury. • Góry Hatta najlepiej podziwiać płynąc kajakiem przez szmaragdowe jezioro utworzone przez Zaporę Hatta.

 

KAWIARNIE I RESTAURACJE

 

Efektowne zdjęcia można wykonać również w dubajskich kawiarniach i restauracjach. Miłośnicy ciekawych wystrojów wnętrz powinni odwiedzić kawiarnię Tania’s Teahouse’s, restaurację Flamingo Room by Tashas o łososiowo-różowym wnętrzu, inspirowanym londyńskim klimatem oraz przeszkloną restaurację The London Project.

Zwolennicy dobrej kuchni i fotografowania posiłków powinni udać się do indyjskich restauracji Carnival by Tresind, Bombay Bungalow oraz Little Miss India. Ciekawą propozycją jest ekstrawagancka kawiarnia Farzi Café. Miłośnicy food tracków koniecznie muszą odwiedzić Last Exit, które są ostatnimi punktami gastronomicznymi przed wjazdem na pustynię.

 

HOTELE

 

Dubajskie hotele również mogą stać się tłem instagramowych wspomnień. W Rove znajdzie się połączenie funkcjonalnej nowoczesności i arabskiego dziedzictwa, w W Dubai – The Palm podziwiać „The Soundwave”, czyli instalację przedstawiającą falę dźwiękową. Lobby hotelu FIVE Palm Jumeirah olśnić może złotym, zdobionym wnętrzem, a zdjęcie z Palace Downtown Dubai, One&Only Royal Mirage albo Jumeirah Al Qasr jest zalecanym punktem każdej wycieczki.

 

     

      ZABAWA DLA CAŁEJ RODZINY

 

Dubaj to także miasto przyjazne dla rodzin z dziećmi. Oto lista najlepszych (i równocześnie bardzo fotogenicznych) miejsc na rodzinny wypoczynek. • W Dubai Aquarium & Underwater Zoo znajduje się ponad 33 000 zwierząt wodnych i największa kolekcja piaskowych rzeźb rekinów. The Lost Chambers Aquarium w The Palm zabierze w podwodną podróż do zaginionych wraków statków.

• Niezapomnianą atrakcją są także parki rozrywki. W IMG Worlds of Adventure wcielić się można w jednego z bohaterów ze świata komiksów Marvela, w Bollywood Parks poczujesz się jak gwiazda Bollywood, w MotionGate Dubai stanąć obok postaci z „Igrzysk śmierci”, a w Legoland Dubai – odkryć interaktywne gry i zabawy. • W Dubai Miracle Garden można podziwiać 50 milionów kwitnących kwiatów, a w Green Planet poznać egzotyczną florę i faunę.

 Zdjęcia: Dubai Tourism.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top