DUBAJ: PRAWIE 16 MILIONÓW TURYSTÓW W 2018 ROKU

Dubai Tourism opublikował wstępne dane na temat wielkości przyjazdowego ruchu turystycznego. * Najwięcej podróżnych przybyło z Indii (ponad 2 miliony). Na drugim miejscu są turyści z Arabii Saudyjskiej. * W pierwszej dziesiątce znajdują się także turyści z Chin, Rosji i Niemiec. * W hotelach zarezerwowano ponad 30 milionów noclegów. Wykorzystanie wszystkich miejsc noclegowych było na poziomie 76%.

 

W 2018 roku do Dubaju przyjechała rekordowa liczba turystów. Miasto odwiedziło 15,92 miliona podróżnych z całego świata. Strategiczne dla Dubaju rynki odnotowały dwucyfrowy wzrost w liczbie wysyłanych turystów. Zgodnie z wizją Departamentu Turystyki, Marketingu i Handlu (Dubai Tourism) w latach 2022- 2025 tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać, wywierając pozytywny wpływ na lokalną gospodarkę i PKB. . Dubai Tourism dokłada starań, aby Dubaj stał się najczęściej odwiedzanym miastem na świecie.

Strategia rozwoju turystyki na lata 2022-2025 zakłada indywidualne podejście do każdego z rynków, co w konsekwencji przyciągnie jeszcze większą liczbę turystów z całego świata. Helal Saeed Almarri, dyrektor generalny Dubai Tourism dodaje, że inwestycje strategiczne, innowacyjne programy promocji atrakcji turystycznych, długoterminowa współpraca z partnerami z całego świata, ogromne wsparcie organizacji rządowych oraz sektora prywatnego w dalszym ciągu będzie przynosić imponujące rezultaty w rozwoju turystyki. Dodatkowo miasto wciąż pracuje nad zwiększeniem rozpoznawalności, atrakcyjności i dostępności oraz niwelowaniem barier dla turystów.

      Zdjęcia: Dubai Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top