DUBAJ: NAJLEPSZE ATRAKCJE „CHŁODNEGO” SEZONU

Dubaj. Kąpiel w basenie pod palmami. W tle słynny hotel o kształcie żagla.
Dubaj. Kąpiel w basenie pod palmami. W tle słynny hotel o kształcie żagla.

Miesiące od późnej jesieni do wczesnej wiosny uważana są w Dubaju za „chłodny sezon” i  najwspanialszą porę roku. Nie ma bowiem wówczas zwalających z nóg letnich upałów, jest wspaniała pogoda i sporo ciekawych  wydarzeń zasługujących na uwagę turystów. Oto co proponuje im Dubai Tourism.

Targi na świeżym powietrzu i rozrywki

Zimowy pobyt w tym mieście i emiracie warto rozpocząć od wizyty w Global Village. Ten park rozrywki świętuje swoją 28. edycję, oferując mnóstwo atrakcji, zwłaszcza dla rodzin. M.in. przyśpieszające tętno przejażdżki w Carnaval, odkrywanie cudownego świata Ripley’s Believe it or Not, czy kulturowe przeżycia w Road of Asia. Warto też spróbować tam międzynarodowej kuchni oraz odwiedzić interesujące pawilony i punkty handlowe.

Inną z polecanych atrakcji jest ogród zimowy Habtoor Palace Dubai z magiczną krainą czarów. Na amatorów egzotycznego handlu czeka otwarty w każdy weekend lokalny targ Ripe Market w Academy Park w Umm Suqeim. W sezonie zimowym otwarte są ogrody wystawowe. Położony w Zabeel Park Dubai Garden Glow jest podzielony na kilka stref, w tym Art Park i Glow Park, z tysiącami ekologicznych świateł w wartych zobaczenia ich pokazach. Dzieci na pewno zachwyci wycieczka do Parku Dinozaurów, w którym zgromadzono ponad 120 prehistorycznych bestii, w tym przerażającego Tyrannosaurusa Rexa.

Spokojniej spędzić czas można wędrując po największym na świecie naturalnym ogrodzie kwiatowym ze 150 milionami kwitnących kwiatów. W Dubai Miracle Garden warto obejrzeć kwiatowe rzeźby, kwieciste zamki i rozświetlające noc iluminacje oraz spacerować po przepełnionych słodką wonią miejscach zapewniających wspaniałe widoki na panoramę miasta. Dubai Safari Park to kolejna pewna atrakcja na rodzinną wycieczkę. 119-hektarowe sanktuarium dzikiej przyrody jest domem prawie 3000 zwierząt z całego świata – od gepardów i goryli po pawie i hipopotamy karłowate – i oferuje interaktywne atrakcje, takie jak karmienie nosorożców i pokaz ptaków drapieżnych.

Dubaj. Kąpiel w basenie pod palmami, W tle słynny hotel o kształcie żagla.
Dubaj. Kąpiel w basenie pod palmami, W tle słynny hotel o kształcie żagla.

Wspaniałą przygodę na łonie natury można przeżyć wybierając się na wycieczkę do Hatty. To popularne miejsce eko-turystyczne obejmuje również Hatta Caravan Park – z 11 luksusowymi przyczepami kempingowymi – a także Hatta Dome Park z 15 luksusowymi namiotami, oprócz zakwaterowania w Damani Lodges i Sedr Trailers oraz JA Hatta Fort Hotel. Atrakcje w Hatta Wadi Hub również zapewnią rozrywkę na cały pobyt. Od zorbingu po łucznictwo, podniebne przygody i zjeżdżalnie rurowe na zboczach wzgórz, jest tam co robić.

Rodzinną rozrywkę gwarantuje BAY by Social, położony nad brzegiem morza w Dubai Festival City Mall. Polecane tam jest kosztowanie przysmaków z food trucków, oglądanie instalacji artystycznych, słuchanie muzyki na żywo i nie tylko – a na zakończenie wizyty obejrzenie pokazu laserowego IMAGINE.

W weekendy w Jumeirah Lakes Towers (JLT) odbywają się wieczory filmowe na świeżym powietrzu i warto tam obejrzeć takie klasyki, jak „Pamiętnik księżniczki” i „Kevin sam w domu”, lub zabrać dzieci na seans „Gdzie jest Nemo?”. Wstęp jest bezpłatny, trzeba jednak przyjść wcześniej, jeśli chce się zapewnić sobie dobre miejsce na trawie.

Jumeirah Beach Residence (JBR) oferuje również szereg ciekawych, bezpłatnych atrakcji dla całej rodziny. Od wieczorów filmowych pod gwiazdami w każdy piątek i sobotę, po imprezy i specjalne programy tematyczne – żadna wizyta tam nie będzie taka sama. W tej nadmorskiej dzielnicy można oglądać pokazy świetlne z udziałem robotów i tancerzy lub zapisać dzieci na warsztaty artystyczne i rzemieślnicze.

Parki wodne i inne atrakcje

Zimą pogoda w Dubaju jest idealna do pluskania się w jednym z wielu parków wodnych, takich jak Wild Wadi, Aquaventure, Legoland Water Park i AquaFun na plaży JBR. Warto także zaplanować weekend w ośrodkach Dubai Parks and Resorts, gdzie można bawić się w największym na świecie nadmuchiwanym parku JumpX lub odwiedzić Motiongate, największy w regionie park rozrywki inspirowany Hollywood.

Wiele atrakcji jest na terenach Expo 2020 Dubai. M.in. nadal dostępne są takie jak flagowy Al Wasl Plaza, wieża widokowa Garden in the Sky i fontanna Surreal, wraz z Alif – Pawilonem Mobilności i Terra – Pawilonem Zrównoważonego Rozwoju, oferującym interaktywne doświadczenia edukacyjne. Wejście jest bezpłatne, ale dostęp do większości atrakcji kosztuje około 50 AED.

Brunche, plaże i hity

Amatorom atrakcji kulinarnych polecane są brunche. Tej zimy wróciło wiele popularnych opcji, takich jak sobotni brunch Nikki Beach Dubai, pojawią się również nowe propozycje, np. niedzielny brunch w zainspirowanym Ibizą klubie plażowym Tagomago, który oferuje przysmaki kuchni hiszpańskiej i niesamowite widoki.

Tym, którzy nie muszą się liczyć z każdym groszem, sugerowane jest wybranie się do FIVE Palm Jumeirah Hotel na dostępny w każdą sobotę, od 13:00 do 16:00, brunch Naughty Noodles w Maiden Shanghai, podczas którego można do woli kosztować luksusowych dań chińskich. Warto też spróbować dostępnego w każdą niedzielę, w tych samych godzinach, w Westin Dubai Mina Seyahi posiłku The Roast by Bubbalicious. Natomiast aby skosztować bardziej przystępnych cenowo przekąsek nad wodą można wybrać się w sobotę do Claw BBQ, gdzie oferowane są popisowe dania z owoców morza, soczyste kawałki mięsa i guacamole przygotowywane na żywo. Równocześnie można tam podziwiać wspaniałe widoki na Ain Dubai.

Miłośnicy imprez powinni odwiedzić lokal Beach by FIVE, który oferuje piękne widoki, pyszne przekąski, szklany basen, prywatną plażę, wygodne leżaki lub loże oraz – co najlepsze – regularne koncerty z udziałem sławnych na całym świecie DJ-ów takich jak Robin Schulz czy Space Motion. A jeżeli ktoś woli uciec od zgiełku miasta na pustynię może wybrać się do Terra Solis. W ekskluzywnej oazie glampingowej otwartej przez organizatorów festiwalu muzycznego Tomorrowland odbywają się regularnie koncerty artystów z całego świata i miejscowych gwiazd muzyki elektronicznej.

Zdjęcia: Dubai Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top