DUBAJ: GRANICE ZNOWU OTWARTE, ZNAK BEZPIECZEŃSTWA WTTC

Dwie ważne nowości w emiracie Dubaj. Ponownie otworzył on swoje granice dla międzynarodowych turystów oraz otrzymał Znak Bezpieczeństwa WTTC.

 

Jednocześnie wprowadził nowe wytyczne sanitarne, wdrażając przejrzyste i łatwe do przestrzegania zasady, dzięki którym mieszkańcy i odwiedzający będą czuli się bezpiecznie. Miasto odzyskało energię po ponownym otwarciu głównych atrakcji i jest gotowe na przyjęcie międzynarodowych gości Otwarto m.in. publiczne i hotelowe plaże, centra handlowe, restauracje, baseny, parki wodne i pola golfowe. Można uprawiać sporty wodne oraz korzystać z kempingów. Dubai Tourism opracowało szereg filmów promujących wybrane atrakcje turystyczne, z których obecnie korzystają jedynie mieszkańcy Emiratu, gotowi na przyjęcie międzynarodowych turystów.

Filmy podzielone są na 4 kategorie: * Plaże, * Golf, * Centra handlowe, * Parki wodne. Zagraniczni turyści planujący podróż do Dubaju muszą przestrzegać nowych protokołów podróżowania. Przed przylotem do Dubaju odwiedzający muszą wykonać test PCR na obecność COVID-19 (badanie musi zostać wykonane do czterech dni – 96 godzin przed datą podróży). Jeśli podróżny nie przystąpił do badania w kraju wylotu, badanie PCR zostanie przeprowadzone po wylądowaniu w Dubaju.

Dodatkowo, Emirat zachęca turystów do zapoznania się z zasadami podróżowania ustalonymi w ich kraju. Obowiązkowe także będzie wypełnienie oświadczenia zdrowotnego, a także posiadanie ubezpieczenia podróżnego obejmującego COVID-19. Szczegółowe wytyczne dotyczące podróży do Dubaju znajdują się na stronie: https://www.visitdubai.com/en/articles/coronavirus-advisory

ZNAK BEZPIECZEŃSTWA OD WTTC

Dubaj otrzymał znak bezpieczeństwa Safe Travels nadawany przez Światową Radę Podróży i Turystyki (WTTC). Jest to prestiżowa akredytacja od uznanej międzynarodowej instytucji branżowej. WTTC po raz pierwszy w historii przyznaje znak bezpieczeństwa i higieny dla krajów/regionów i firm turystycznych. Specjalnie zaprojektowane odznaczenie pozwoli podróżnym na całym świecie rozpoznać miejsca, spełniające znormalizowane protokoły w zakresie zdrowia i higieny.

Wszystko po to, aby podróżni mogli doświadczać „bezpiecznych podróży”. Działania WTTC otrzymały także wsparcie Światowej Organizacji Turystyki ONZ (UNWTO). Po wdrożeniu protokołów zdrowotnych i higienicznych ustalonych przez WTTC, wszystkie certyfikowane podmioty i obiekty turystyczne (między innymi: hotele, restauracje, linie lotnicze, armatorzy wycieczkowi, tour operatorzy) będą mogły stosować odznaczenie Safe Travels.

Wypowiedź Helala Saeeda Almarri, Dyrektora Generalnego Dubai Tourism, znalazła się na stronie WTTC: „Ponownie otwieramy drzwi Dubaju dla turystyki, witając naszych międzynarodowych gości z powrotem. Naszym najważniejszym priorytetem jest ich dobre samopoczucie, osiągnięte poprzez stosowanie rygorystycznych protokołów higieny i bezpieczeństwa, które zostały wdrożone we wszystkich obiektach turystycznych.

Znak bezpieczeństwa Safe Travels potwierdza globalną współpracę Dubaju w zwalczaniu pandemii za pomocą kompleksowych i skutecznych środków zapewniających zdrowie i bezpieczeństwo gości. Ufamy, że nasze wysiłki nie tylko dostarczają odwiedzającym niezapomnianych wrażeń, ale także zapewniają zdrowie im i ich rodzinom. Umacniamy zaufanie wśród naszych gości w Dubaju i zachęcamy ludzi z każdego zakątka świata do odwiedzenia jednego z najbezpieczniejszych tego lata miast na świecie”. 

Zdjęcie: Dubai Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top