SAKSONIA: NOWE PROPOZYCJE TURYSTYCZNE

saksonia1Otrzymalismy z Sachsen Tourismus kolejne ciekawe informacje o atrakcjach i nowościach turystycznych w tym niemieckim kraju związkowym, będącym naszym sąsiadem. Uznaliśmy je za warte przeczytania i obejrzenia zdjęć przez naszych czytelników.

 

Zebraliśmy wiele wskazówek i sugestii, które, mamy nadzieję, zainspirują Cię do odwiedzenia naszego pięknego regionu. Jeśli planujesz zwiedzić muzeum lub wystawę, zachęcamy do nabycia biletów online, gdyż przejściowo niektóre obiekty turystyczne akceptują tylko tę formę zakupu. Przed wyjazdem najlepiej zapoznać się z aktualnymi warunkami zwiedzania podanymi na stronie internetowej wybranego obiektu. W przestrzeni publicznej należy zasłaniać usta i nos oraz zachować minimalną odległość 1,50 metra od innych osób (z wyjątkiem członków własnej rodziny). A teraz miłej lektury i do zobaczenia w Saksonii! Spółka Promocji Turystycznej Saksonii Tourismus Marketing Gesellschaft Sachsen mbH Zdjęcie w nagłówku: DZT/Francesco Carovillano

 

Grünes Gewölbe i Galeria Starych Mistrzów

saksonia2

Historyczne Zielone Sklepienie w drezdeńskim Zamku Rezydencyjnym, zamknięte najpierw z powodu spektakularnej kradzieży diamentów, a później epidemii skarbiec Augusta Mocnego jest ponownie otwarte. Odwiedzający mogą znowu podziwiać barokowe skarby i kosztowności z kości słoniowej, bursztynu, złota, srebra i kamieni szlachetnych prezentowane w jednych z najznamienitszych i najwspanialszych muzeów na świecie.

Drezdeńska Galeria Starych Mistrzów i Zbiory Rzeźb po ponad siedmiu latach częściowego zamknięcia prezentują się również w całej okazałości. Odremontowano budynek muzeum w Semperbau przy Zwingerze, oraz odrestaurowano ponad 20 dzieł sztuki. Uznawana za jedno z najsłynniejszych dzieł sztuki na świecie „Madonna Sykstyńska” Rafaela zabierze odwiedzających w niezapomnianą podróż przez historię europejskiej sztuki.

Wspaniałe drezdeńskie muzea ponownie otwarte!

 

Nowa polskojęzyczna mapa turystyczna Saksonii

saksonia3

Nowa mapa turystyczna Saksonii w języku polskim jest idealnym towarzyszem podróży przez kraj sąsiadów. Znaleźć tu można krótkie opisy licznych atrakcji z podziałem na kategorie zamki i pałace, muzea, oferty dla rodzin, parki rozrywki, parki wodne itp. wraz z danymi kontaktowymi. Informacje dotyczące położenia obiektów ułatwią planowanie trasy zwiedzania.

Tutaj zamówisz bezpłatnie

 

 

BOOM. 500 lat kultury przemysłowej w Saksonii

saksonia4

W Saksonii wciąż czuć ducha rozwijanego tu przez lata przemysłu. 4. Saksońska Wystawa Krajowa zaprezentuje od 11.07 do 1.11.2020 tę pełną wzlotów i upadków, niezwykle ekscytującą historię. Wystawa główna „Boom. 500 lat kultury przemysłowej w Saksonii” prezentowana w Audi-Bau Zwickau ukaże wpływ, jaki na pracę i życie codzienne ludzi miała industrializacja.

Równocześnie w sześciu różnych miejscach odbędą się wystawy tematyczne: „AutoBoom.” w Horch Museum w Zwickau, „MaschinenBoom” w muzeum przemysłu Industriemuseum w Chemnitz, „EisenbahnBoom.” w Muzeum Kolejnictwa Eisenbahnmuseum Chemnitz-Hilbersdorf, „KohleBoom.” w muzeum górnictwa Bergbaumuseum Oelsnitz, „TextilBoom.” w fabryce tkanin Tuchfabrik Gebr. Pfau Crimmitschau oraz „SilberBoom.” w Górniczym Ośrodku Naukowo-Badawczym Reiche Zeche Freiberg.

Historia przemysłu w Saksonii

 

 

Miśnia: spacerem przez historię

saksonia5

Tutejsze kilkusetletnie domy z pięknymi, piaskowcowymi portalami i czerwonymi dachówkami, ciągnące się wzdłuż wąskich uliczek i krętych zaułków, tworzą wręcz bajkowy klimat. Ponad dachami kamienic wznosi się wieża gotyckiego kościoła Frauenkirche oraz strome dachy ratusza i kościoła dawnego klasztoru franciszkanów. Wysoko ponad nimi widoczne jest wzgórze zamkowe z charakterystycznymi wieżami słynnej katedry i Albrechtsburg, pierwszy reprezentacyjny zamek Niemiec. Na gości czekają tu klimatyczne sklepiki, przytulne kawiarenki, tradycyjne gospody i winiarnie, serwujące lokalne wino

Poznaj kolebkę Saksonii

 

 

Świat przeżyć Haus Meissen ponownie otwarty!

saksonia6

Holiday pass.

Bardzo nas cieszy, że od poniedziałku do czwartku w godz. 10-16 oraz od piątku do niedzieli w godz. 10-17 i z uwzględnieniem zaleceń higienicznych Instytutu Roberta Kocha znowu możemy przyjmować gości.

Nasz sklep i outlet (usytuowane tymczasowo z powodu prac remontowych w foyer) oraz muzeum Fundacji Porcelany w Miśni odwiedzać można jak dotychczas. Przy dwóch warsztatach, znajdujących się w sali reprezentacyjnej muzeum, jest również okazja przyjrzeć się bliżej słynnemu rękodziełu z Miśni. W godzinach otwarcia manufaktury czynna jest już także kawiarnia. Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami warsztaty pokazowe pozostają zamknięte

Poznaj białe złoto

 

Największa na świecie panorama 360

saksonia8

Ponad 280.000 odwiedzających w ciągu roku to dowód na to, że panorama CAROLAS GARTEN 360° jest jednym z największych sukcesów wystawienniczych Lipska ostatnich lat. Wysoki na 32 m, okrągły obraz berlińskiego artysty Yadegara Asisi sprawia, że odwiedzający Panometer Leipzig „zmniejszają” się do wielkości owada i z tej perspektywy – przy dźwiękach odgłosów natury – poznają różnorodność gatunków „zamieszkujących” lipski ogród.

Uzupełnieniem wystawy są 250-krotnie powiększone modele owadów. W rozmiarze XXL oglądać można m.in. ważkę i pszczołę. CAROLAS GARTEN zwiedzać można w Panometer Leipzig do początku 2021 r. Przed wizytą prosimy zapoznać się z naszymi aktualnymi środkami ostrożności.

Wielka sztuka w małym ogrodzie

 

 

Happy Birthday, August!

saksonia9

Kim on nie był: ojcem narodu, spekulantem budowlanym, mecenasem sztuki, łamaczem serc, lwem salonowym, siłaczem łamiącym podkowy, królem Polski – August Mocny, słynny saksoński książę był niczym superbohater. Wiele z tych opowieści włożyć by można z pewnością między bajki. Jednak tematem wystawy prezentowanej w malowniczym zamku Moritzburg z okazji 350. urodzin króla będzie nie historyczny, ale właśnie ten upiększony, wyidealizowany i przerysowany August Mocny.

Wystawa, opracowana w języku niemieckim i angielskim, potrwa do 11 listopada. Raz w miesiącu organizowane jest publiczne zwiedzanie w języku polskim. Grupy turystyczne mogą zarezerwować zwiedzanie w dowolnym momencie pod adresem moritzburg@schloesserland-sachsen.de.

August Mocny na zamku Moritzburg

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top