DUBAJ: EXPO 2020 – BEZPŁATNE WYCIECZKI AUTOBUSOWE

Organizatorzy Dubai Expo 2020 zapraszają turystów i mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich na bezpłatne wycieczki autobusowe „The World’s Greatest Show”, aby pokazać im teren przyszłorocznego Expo. Od 20 lipca do 31 sierpnia 2019 r. organizowane są wycieczki po terenie Expo 2020. Bezpłatne autobusy zatrzymują się w kilku miejscach w emiracie Dubaju, Szardży i północnych.

Podczas wycieczki zwiedzający poznają historię światowych wystaw i kulisy powstania Centrum Odwiedzających (Visitor Centre) oraz spróbują arabskich potraw i napojów. W trakcie zwiedzania nie zabraknie również aktywnej rozrywki! Wszystkie opowieści zostaną wzbogacone o fakty i autentyczne dane. Wycieczki organizowane są w każdy poniedziałek i środę (po południu) oraz przez całą sobotę. Aby wziąć udział wystarczy mieć przy sobie ważny dokument tożsamości ze zdjęciem.

Manal AlBayat, Chief Community Engagement Officer Expo 2020 podkreśla, że „Światowe wystawy słyną z charakterystycznej architektury: od Wieży Eiffla w 1889 roku do Space Needle w 1962 roku. Taką ikoną może stać się Al Wasl Plaza czyli centralny punkt Expo, Pawilon ZEA czy Pawilon Zrównoważonego Rozwoju „Terra”. Pawilony będą promować przyrodę, ekologię i technologię.

Cały obszar ma przypominać płatek i będzie inspirowany procesami fotosyntezy oraz pozyskiwania odnawialnej energii ze słońca i wody zawartej w powietrzu”. Podczas Expo 2020 zostanie otwarty również najwyższy na świecie diabelski młyn Ain Dubai na Wyspie Bluewaters w Dubaju. Budowla ma wysokość 250 m i do jej budowy użyto o 25% więcej stali niż żelaza przy budowie Wieży Eiffla. Expo 2020 odbędzie się między 20 października 2020 r. a 10 kwietnia 2021 r. i będzie pierwszą wystawą światową organizowaną w kraju arabskim.

Wezmą w nim udział przedstawiciele 192 krajów, a teren Expo odwiedzi 25 milionów odwiedzających, z czego 70% będzie z poza Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Teren Expo zajmuje powierzchnię 4,38 km2 i znajduje się w sąsiedztwie międzynarodowego lotniska Al Maktoum w Dubaju. Więcej informacji odnośnie samego Expo 2020, terminów wycieczek, przystanków i rezerwacji biletów znajduje się na oficjalnej stronie Expo 2020.

Zdjęcia: Dubai Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top