DUBAJ: DLA PRAWDZIWYCH PODRÓŻNIKÓW

Aktywny wypoczynek, lokalna kuchnia i warsztaty artystyczne. Emirat Dubaju znalazł się na liście Lonely Planet „Best in Travel”, jako jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w 2020 r. Warto więc wybrać się tam w podróż zainspirowaną filmem „Jedź, módl się, kochaj”. Na każdym kroku będą na turystę czekać kulinarne przysmaki, różnorodne wydarzenia sportowe i kulturalne oraz niezapomniane przygody.

 

NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

 

Całoroczne słońce i różnorodne krajobrazy: od surowych pustyń po malownicze plaże, sprawiają, że w Emiracie jest wiele możliwości odpoczynku na świeżym powietrzu.

• Kto chce wędrować górskimi szlakami lub wadis czyli wyschniętymi korytami rzek, wykąpać się w skalnych basenach albo pływać kajakiem po zachwycająco błękitnych wodach, powinien odwiedzić ośrodek Hatta. A na nocleg zatrzymać się w Hatta Damani Lodges lub Hatta Sedr Trailers.

• W pobliżu Jezior Al Qudra można obserwować lokalne dzikie ptactwo, w tym flamingi, łabędzie oraz wiele wędrownych ptaków. Dodatkowo, wokół jezior poprowadzona została 86-kilometrowa trasa rowerowa

• Dubajską przyrodę i krajobrazy warto podziwiać z pokładu balonu: oglądać z góry pokazy sokolników, wypatrywać oryksów arabskich, gazeli lub wędrujących wielbłądów!

• Jazda konna to bardzo popularny i tradycyjny sport na Bliskim Wschodzie. Stajnie Al Jiyad oraz Klub Jazdy Konnej Al Ahli organizuje naukę jazdy konnej oraz jazdy w plenerze.

• Dubaj to także raj dla biegaczy – w każdej dzielnicy wytyczone są ścieżki biegowe. Jedną z najpopularniejszych tras jest 14-kilometrowy odcinek wzdłuż linii brzegowej Dubaj Jumeirah: zaczyna się przy Dubai Marine Beach Resort & Spa, a kończy się przy Burdż al-Arab.

Drugim popularnym miejscem jest Palma Jumeirah, na której została wytyczona 4 oraz 11-kilometrowa trasa biegowa.

• Idealnym miejscem na uprawianie sportów są także dubajskie plaże. Plaża przy Jumeirah Beach Residence jest ulubionym miejscem mieszkańców Dubaju na aktywny wypoczynek. Znajduje się tam także ogromny park wodny Dubai Aqua Park pełen dmuchanych trampolin, zjeżdżalni oraz huśtawek. Z kolei naa Sunset Beach w Umm Suqeim bez problemu można spróbować swoich sił na stand-up paddle w kajakarstwie czy surfingu.

 

RAJ DLA SMAKOSZY

 

Dubaj bardzo szybko stał się jednym z najpopularniejszych miast wśród osób poszukujących specjałów kuchni całego świata.

• Wraz z Frying Pan Adventures można odkrywać ukryte kulinarne skarby oraz tętniące życiem lokalne targowiska, położone z dala od utartych szlaków turystycznych. Uczestnicy wycieczek biorą udział w interaktywnych pokazach gotowania albo we wspólnej kolacji z mieszkańcami.

• Na terenie dawnych magazynów w Alserkal Avenue w INKED organizowane są innowacyjne pokazy kulinarne, warsztaty gotowania oraz autorskie lunche przygotowane przez kulinarnych artystów.

Na tym przemysłowym obszarze znajduje się KAVE – miejsce spotkań lokalnej społeczności. W środku jest kawiarnia, sklep ekologiczny i sklep z gitarami oraz przestrzeń, w której odbywają się warsztaty z konstruowania gitar, nauki wyszywania czy medytowania.

• Fani ulicznego jedzenia powinni wybrać się na ulicę 2nd December, na której znajdują się tanie knajpki kuchni indyjskiej, irańskiej, libańskiej i wielu innych.

Zdjęcia: Dubai Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top