DOMINIKANA: ZDANIEM TATCH – NAJLEPSZY KIERUNEK WYJAZDÓW TURYSTYCZNYCH W OBU AMERYKACH

Dominikańskie Stowarzyszenie Prasy w Ruchu Turystycznym (Adompretur) w sobotę ogłosiło, że Republika Dominikańska otrzymała coroczną nagrodę portalu turystycznego TripAdvisor Travellers’ Choice za najlepszy kierunek podróży obu Ameryk, a w skali całego świata zajęła 13 miejsce.

Stowarzyszenie podkreśliło, że nagrody Travellers’ Choice przyznawane są na podstawie opinii i komentarzy milionów podróżników z całego świata i reprezentują „najlepsze z najlepszego“, jeśli chodzi o jakość usług i zadowolenie klientów, od hoteli po inne formy zakwaterowania, przez inne atrakcje, aż po marki i produkty ruchu turystycznego.

Stowarzyszenie domyśla się, że ta prestiżowa nagroda przyznana dominikańskiemu ruchowi turystycznego powinna być nie tylko okazją do świętowania i dumy, ale także źródłem inspiracji i optymizmu do pokonania skomplikowanej obecnie sytuacji, z którą w czasie pandemii musi zmierzyć się ruch turystyczny.

 

NAJATRAKCYJNIEJSI NA ŚWIECIE

 

Na pierwszym miejscu znalazły się Londyn, Paryż i Kreta w Grecji; dalej Bali, Rzym, Phuket w Tajlandii, Sycylia, Majorka, Barcelona, Istambuł, Goa w Indiach, Dubaj oraz Republika Dominikańska. Wśród pierwszych 25 kierunków podróży na świecie pojawiły się dwa inne kierunki z obu Ameryk – Kuba na 19 oraz Nowy Jork na 25 miejscu. Republika Dominikańska może także cieszyć się z faktu, że plaża Bávaro w regionie Punta Cana zajęła 19 miejsce wśród 25 najlepszych plaż świata. Najlepsze kierunki podróży wybierane są co roku na podstawie komentarzy milionów użytkowników platformy TripAdvisor.

Nagrody Travellers’ Choice odzwierciedlają nie tylko najczęstszy wybór podróżników, ale podkreślają także wyjątkowe atrybuty poszczególnych krajów i miejsc, dzięki którym turyści chętnie tam powracają. Na portalu TripAdvisor jest do dyspozycji wiele fotografii atrakcji turystycznych Republiki Dominikańskiej, najlepszej na Karaibach. Nie brakuje także informacji o tym, że jej brzegi omywają takie same wody, jak te kubańskie oraz, że jej terytorium zajmuje dwie trzecie wyspy Hispaniola, którą dzieli z Haiti. Portal podkreśla, że Republika Dominikańska jest idealną miejscem wypoczynku dla rodzin i wspomina także o znakomitym klimacie na wyspie.

Zdjęcia: NUTRD

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top