DOMINIKANA WALCZY O POWRÓT ZAGRANICZNYCH TURYSTÓW

Republika Dominikańska walczy o powrót zagranicznych turystów, gdyż dochody z turystyki odgrywają znaczącą rolę w budżecie i gospodarce tego kraju. Od 15 września odwiedzającym go oferowane będzie ubezpieczenie medyczne. Po przyjeździe do tego kraju nie jest już wymagany dowód negatywnego wyniku testu PCR.

– Minister Turystyki Republiki Dominikańskiej, David Collado, czytamy w informacji z jej przedstawicielstwa, spotkał się z radą dyrektorów i byłymi prezesami Krajowego Stowarzyszenia Hotelarstwa i Turystyki (ASONAHORES), aby przeanalizować szczegóły i postępy poczynione w zakresie Planu Odpowiedzialnego za Odnowienie Turystyki w odpowiedzi na pandemia COVID-19, który został przedstawiony przez prezydenta Luisa Abinadera w zeszłym tygodniu. Plan ten ma na celu zminimalizowanie skutków pandemii i wsparcie odnowy sektora turystycznego w odpowiedzialny sposób. Na pierwszym miejscu jest zdrowie, następnie zmaksymalizowanie potencjału tworzenia miejsc pracy i wzrost gospodarczy oraz umocnienie sektora w dalszym rozwoju w zrównoważony sposób. Podczas spotkania Minister Collado poinformował o aktualnym statusie każdej z sekcji ogłoszonego planu – rządu, zarządzania ryzykiem, komunikacji i wsparcia finansowego dla sektora prywatnego – i potwierdził, że wszystko idzie naprzód w taki sposób, aby każda z inicjatyw mogła zostać wdrożona do 15 września 2020 roku.

„Pracowaliśmy nad zidentyfikowaniem i podjęciem każdego z elementów, który należy dostosować, aby plan został zrealizowany” – powiedział minister Collado. „Pracujemy również nad wzmocnieniem naszej oferty turystycznej, aby pokazać, że jesteśmy przygotowani odnieść sukces w perspektywie krótko- i długoterminowej”. Zgodnie z Planem, promocja i finansowanie inwestycji wyniesie 28 mln USD. Na podstawie umów z liniami lotniczymi rząd również zainwestuje 7,1 mln USD w inne programy gwarantujące trasy lotnicze. Plan Odpowiedzialny za Odnowienie Turystyki pozwala również na rozluźnienie polityki fiskalnej, środków pieniężnych, programu gwarancji kredytowych, pomocy kredytowej dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz stworzenie ubezpieczenia zdrowotnego zapewnianego przez rząd Republiki Dominikańskiej turystom, którzy mogą być dotknięci przez COVID-19.

Wśród działań, które mają zostać wdrożone 15 września, znajdują się: • Podróżni nie będą zmuszeni do wykonania jakiegokolwiek testu przed wjazdem do kraju. Nie będą również przeprowadzane masowe testy po przyjeździe. Przeprowadzone zostaną tylko losowe szybkie testy. • Wszyscy turyści odwiedzający hotel do końca grudnia 2020 roku otrzymają tymczasowo bezpłatny plan pomocy w podróży, który obejmuje oprócz pomocy w nagłych wypadkach również testy COVID-19 i pokrycie kosztów w wypadku przedłużenia pobytu. • Ministerstwo rozpoczęło już proces certyfikacji nowego protokołu z lepszymi międzynarodowymi praktykami z Buró Veritas, europejską firmą specjalizującą się na jakość w branży turystycznej. • Odbyły się spotkania z Międzyamerykańskim Bankiem Rozwoju, w celu omówienia realizacji programu transferu ryzyka kredytowego, którego celem jest rozszerzenie porfolio sektora na korzystnych warunkach. Minister turystyki zapewnił, że będzie pracował „ramię w ramię” z sektorem prywatnym, aby w pełni ożywić branżę, która tworzy najwięcej walut obcych dla gospodarki kraju i rozpocząć tak nowy etap w 2021 roku.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top