DOMINIKANA REAKTYWUJE BRANŻĘ TURYSTYCZNĄ

Ministerstwo Turystyki Republiki Dominikańskiej poinformowało, że kraj będzie gotowy od 1 lipca na ponowne przyjęcie międzynarodowych podróżników. Rozpocznie to czwartą fazę procesu deeskalacji zasad przyjętych przez Komisję Wysokiego Szczebla ds. Zapobiegania i Kontroli Koronawirusa.

 

Podejmuje ona specjalne działania zdrowotne, które są stosowane w celu podjęcia ekstremalnych zasad ostrożności i zapobiegania infekcjom.

„Dominikańska turystyka jest przygotowana na przyjęcie urlopowiczów od 1 lipca w odpowiedzialny sposób i zgodnie z zaleceniami krajowych i międzynarodowych organizacji w zakresie higieny, dezynfekcji i dystansu społecznego” zaznaczył Minister Turystyki Francisco Javier García.

„Turyści mogą przekonać się, że wprowadzone zasady gwarantują bezpieczne i przyjemne wrażenia. Dzięki czemu, jak zawsze, będą mogli cieszyć się atrakcjami, które czynią z Republiki Dominikańskiej najbardziej popularny cel turystyczny na Karaibach” dodał.

Ministerstwo ogłosiło, że większość hoteli w kraju będzie działać od 1 lipca normalnie. Różne podmioty rządu współpracują z prywatnymi firmami opracowując zasady bezpieczeństwa i higieny, które zagwarantują pełne zdrowie obywateli i turystów. Ministerstwo również dodaje, że protokoły zdrowotne branży turystycznej są już dostępne, zostały zatwierdzone przez odpowiednie podmioty publiczne i mają cechy podobne do tych ustanowionych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w celu zagwarantowania wznowienia dominikańskiej branży turystycznej będący punktem odniesienia dla bezpieczeństwa zdrowotnego w regionie.

Zdjęcie: NUTRD

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top