DOMINIKANA: KWIETNIOWE NOWOŚCI TURYSTYCZNE

Z przedstawicielstwa turystycznego Dominikany – Dominican Republic Tourism Board otrzymaliśmy kolejne informacje o nowościach. Publikujemy najciekawsze z nich.

 

ME GUSTA – LUBIĘ TO

„Lubię to“ (hiszp. „Me gusta”) – tak brzmi slogan tegorocznej kampanii marketingowej, który promuje Republikę Dominikańską na europejskim rynku. Nowy spot otrzymał znaczącą nagrodę. Na targach ITB w Berlinie w ramach konkursu „The Golden City Gate 2018“ znalazł się na drugim miejscu, konkurując z 150 innymi.

Spot „Lubię to“ pokazuje Republikę Dominikańską jako kraj, gdzie znaleźć można wszystko – przepiękną przyrodę, przeżycia pełne adrenaliny, romantyczne zakątki, dziedzictwo kulturowe i historyczne, pola golfowe – a co więcej spotkać miłych i życzliwych ludzi. Spot prezentuje także wysokiej jakości usługi, ze szczególnym akcentem na te, skierowane do turystów.

Do ich dyspozycji jest osiem lotnisk międzynarodowych, nowoczesna infrastruktura drogowa oraz nowe hotele – od luksusowych, przez hotele butikowe, aż po rodzinne pensjonaty i apartamenty. Spot ma u widza wywołać emocje, które można przeżyć w poszczególnych miejscach turystycznych przeżyć.

W ciągu trzech minut przenosi widzów z metropolii Santo Domngo, do miasta Puerto Plata na wybrzeżu północnym, na półwysep Samaná na północnym wschodzie, do La Romana na południowo-wschodnim krańcu wyspy, do miejscowości wypoczynkowej Juan Dolio na południu, do górskiego miasteczka Jarabacoa w środkowej części kraju, aż do słynącej z przepięknych plaż Punta Cany na wybrzeżu wschodnim. W filmiku usłyszeć można muzykę merengue, która zapisana jest na Liście światowego dziedzictwa UNESCO.

IMPREZY MUZYCZNE

Wśród najciekawszych imprez muzycznych, gościom wyspy proponowane są:

* SANTO DOMINGO DE FIESTA Święto dominikańskiego folkloru i tanecznych rytmów merengue i bachaty. cultura.gob.do * SON A LA ROCA Występy muzyczne zespołu Bonyé w rytmach merengue, jazzu i sonu. Zawsze w niedzielę 17:00-22:00 w klasztorze San Francisco. * WIECZORY JAZZOWE Koncerty w rytmach jazzu, merengue, rumby i sonu. Co czwartek o 20:00 w Escalinatas del Conde, Dzielnica Kolonialna www.facebook.com/tuciudadcolonial.

    ATRAKCJE WYBRZEŻA POŁUDNIOWO-ZACHODNIEGO

Region na południowo-zachodnim wybrzeżu Republiki Dominikańskiej nazywany jest „Perłą południa“. W najbliższych latach pojawi się tam 1200 nowych pokoi hotelowych o różnych kategoriach. W pierwszej fazie budowy powstanie hotel butikowy „La Casita” i “La Casita Village”, oba w duchu ekoturystyki. W kolejnych etapach budowy pojawi się marina, centrum kongresowe, prywatne mieszkania oraz bungalowy.

* Laguna Dudu w rankingu Reader´s Digest Północne wybrzeże Republiki Dominikańskiej skrywa wyjątkowe bogactwo natury – rezerwat Damajagua z 27 wodospadami, wyspy Siedmiu Braci, wyspę koralową Cayo Arena czy krystalicznie czystą lagunę Duda niedaleko miasteczka Cabrera. W tegorocznym rankingu magazynu Reader’s Digest laguna znalazła się na liście TOP najlepszych lagun na ziemi. Jezioro ma ok. 30 m głębokości. Tutejsze jaskinie z podwodnymi tunelami przyciągają miłośników speleonurkowania.

* Bávaro Beach między „Top plażami świata 2018“ W ankiecie podróżników portalu Trip Advisor plaża Bávaro znalazła się między najlepszymi plażami świata w 2018 r. Wschodnie wybrzeże kraju należy do najpopularniejszych regionów turystycznych na Karaibach. W Republice Dominikańskiej znajdziemy w sumie trzydzieści plaży z tzw. Błękitną Flagą – międzynarodowym certyfikatem świadczącym o jakości wody i czystości plaży. Najbardziej ulubione plaże znajdują się właśnie w regionie Punta Cana – Bávaro na wschodzie wyspy.

* Ekstremalne zawody Xterra na półwyspie Samaná Już V edycja ekstremalnych zawodów Xterra Dominican Republic odbędzie się w tym roku 2-3 czerwca na półwyspie Samaná oraz 16 września w Barahonie na południowo-wschodnim wybrzeżu. W imprezie weźmie udział ok. 300 zawodników z całego świata. Będą się ścigać w kategoriach “TRAIL-RUN”, “KIDS-RUN”, “OFF-ROAD TRIATHLON” i “STAND UP PADDLE”.

Zdjęcia: DRTB

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top