DOMINIKANA: BLISKO 6,2 MLN TURYSTÓW

Z Dominican Republic Tourism Board otrzymaliśmy sporo nowych informacji na temat tamtejszej turystyki. Oto najważniejsze z nich:

 

Statystyki odwiedzin rosną

 

Od stycznia do grudnia 2017 r. do Republiki Dominikańskiej przyjechało w sumie 6 831 883 osób, czyli o 4,16 % więcej niż w 2016 r. Było wśród nich 6 187 542 turystów nie rezydentów, czyli 3,83 % więcej niż w poprzedzającym roku. Z tego z Polski 32 220 osób. W porównaniu z rokiem 2016 stanowi to wzrost o 35,79 %. W grudniu przyjechało 3,19 % więcej turystów niż rok temu w tym samym okresie, z Polski aż o 47,44 % więcej. Statystyki opublikował Bank Centralny Republiki Dominikańskiej.

 

    Karta turystyczna w cenie biletu lotniczego

 

Od 1 kwietnia 2018 ułatwione zostaną formalności związane z przyjazdem do Republiki Dominikańskiej. Według informacji przekazanych przez Narodową Radę ds. Podatkowych (DGII), karty turystyczne będą zawarte w cenie biletu lotniczego czy biletu na statek. Oficjalną informację wydaną przez Ministerstwo Turystyki Republiki Dominikańskiej (MITUR) z wyprzedzeniem otrzymają wszystkie biura podróży i agencje. Karta turystyczna kosztuje 10 USD, a biura podróży zwykle wliczają je w koszty wycieczki. Indywidualni podróżnicy mogą kupić kartę na lotnisku lub on-line. 

 

Nowa aplikacja turystyczna

 

Przy planowaniu urlopu w Dominikanie od niedawna pomaga turystom nowa aplikacja “Your Concierge“ – pierwsza cyfrowa platforma, która radzi dokąd pojechać i co robić. W aplikacji znaleźć można nie tylko informacje o poszczególnych miejscowościach wypoczynkowych czy sposobach spędzania wolnego czasu, wycieczkach, czy możliwościach zakwaterowania, ale wszystko to, czego potrzebują także klienci firmowi. Główną jej zaletą jest możliwość rezerwowania miejsca w restauracji oraz na prywatnych wycieczkach. Dzięki aplikacji można wynająć jacht, prywatny samolot czy helikopter, kupić bilety na koncert lub zarezerwować pole golfowe. Aplikacja pomaga także w czasie planowania imprez, kongresów, ślubów czy rocznic. Aplikacja działa zarówno na Androidzie, jak i iOS w kilku światowych językach. Aplikację uruchomiono w 2016 r. pod patronatem Ministerstwa Turystyki Republiki Dominikańskiej. Jest częścią Express Check In, firmy oferującej usługi w ramach ruchu turystycznego i lotnicze.

 

Wodospady Damajagua ulubioną atrakcją wybrzeża północnego

 

W roku 2017 rezerwat przyrody Damajagua odwiedziła rekordowa liczba 106 439 turystów, czyli o 24% więcej niż rok wcześniej. Rezerwat przyrody Damajagua położony jest 10 km od miasta Puerto Plata i stanowi jedną z najbardziej ulubionych atrakcji regionu. To unikalny system 27 wodospadów, z których można skakać i zjeżdżać do orzeźwiających jeziorek. Rezerwat jest częścią narodowego systemu obszarów chronionych Republiki Dominikańskiej (SINAP). Wodospady Damajagua znalazły się także na pierwszym miejscu w kategorii „Top destynacja turystyczna Puerto Plata“ na portalu podróżniczym TripAdvisor.

 

World Travel Awards.

 

Casa de Campo Resort & Villas otrzymało nagrodę “World’s Leading Luxury Sports & Villa Resort 2017” W grudniu 2017 r. resort Casa de Campo otrzymał prestiżową nagrodę w kategorii „World’s Leading Luxury Sports & Villa Resort 2017“. Przyznano mu ją w konkursie World Travel Awards już czwarty raz pod rząd. Casa de Campo cały czas pojawia się na najwyższych pozycjach w różnych kategoriach konkursu od 1998 r.

 

        Zdjęcia: Dominican TB

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top