DOMINIKANA: ATRAKCJE DLA RODZIN

Dominikana to kraj, którego uroki można odkrywać na wiele sposobów, także w rodzinnym gronie. Niemal wszystkie hotele i ośrodki wczasowe oferują wypoczynek tam z dziećmi i specjalnie dla nich przygotowują zabawy oraz programy animacyjne.

 

Również poza hotelami są miejsca, które gwarantują niezapomniane przeżycia dla najmłodszych. Na północy, w Puerto Plata, znajduje się Ocean World Adventure Park – kompleks wypoczynkowy dla rodzin z dziećmi, który umożliwia bliskie spotkania z delfinami, lwami morskimi czy rekinami. Z niektórymi spośród tych wspaniałych zwierząt morskich można nawet popływać.

Santo Domingo to również atrakcyjny kierunek na rodzinną wycieczkę. Park rozrywki Peképolis, w którym dzieci bawią się w dorosłych, to jedna z wielu możliwości ciekawego spędzania czasu w stolicy. W tym zaprojektowanym dla najmłodszych „mieście” dzieci wybierają zawód, którego tajniki chcą zgłębiać: kucharz w pizzerii, magazynier lub kasjer w supermarkecie czy naukowiec w laboratorium…

Położony w Galerii Silver Sun Peképolis to jedna z najlepszych opcji spędzania czasu w rodzinnym gronie. Podczas gdy najmłodsi zajęci są swoimi zadaniami, dorośli również mają zagwarantowaną rozrywkę. Aquamondo to akwarium w centrum handlowym Sambil, także w Santo Domingo.

Zajmuje powierzchnię 1600 m2 i oferuje aż 72 różnych wystaw, w tym rozmowy motywacyjne mające na celu zwiększenie świadomości na temat ochrony dna morskiego. W ofercie są też obozy związane z tym tematem oraz wycieczki, podczas których dzieci poznają z bliska gatunki zamieszkujące oceany.

Kolejną ciekawą wycieczką rodzinną może być spacer po imponującym Narodowym Ogrodzie Botanicznym. Usytuowany jest on w centralnej części miasta Santo Domingo i stanowi zielone płuca stolicy. Znaleźć w nim można wszystkie gatunki roślin z całego kraju.

Jeśli pragniemy, aby nasze dzieci lepiej poznały te gatunki i ich cechy, powinniśmy zaprowadzić je do Muzeum Historii Naturalnej, które dysponuje wszystkimi odmianami rodzimej flory, szczegółowo udokumentowanymi. Znakomitym uzupełnieniem rodzinnej wycieczki będzie wizyta w Narodowym Parku Zoologicznym, który zachwyci dzieci. Podziwiać tam mogą zwierzęta, które uwielbiają: od iguany i krokodyla amerykańskiego po hutie.

 

Zdjęcia: NATRD

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top