DOMINET BANK WCHODZI DO GRUPY FORTIS

DOMINET BANK WCHODZI DO GRUPY FORTIS

Od banku lokalnego do banku globalnego

 

 

            Gośćmi ostatniego przed przerwą wakacyjną spotkania w „Globtroterze” byli przedstawiciele Banku Dominet. O zmianach, jakie zaszły w nim od naszego spotkania w ub. roku,  nowościach na najbliższą przyszłość oraz planach na nieco dalszą poinformował nas dyrektor departamentu rozwoju produktów detalicznych i mikro przedsiębiorstw Waldemar Nowak.

            Droga, jaką przebył Dominet Bank S.A. – powiedział, wiodła od banku lokalnego do banku globalnego. Obecnie staje się on częścią grupy Fortis Banku, z tym, że wspólny szyld pojawi się od stycznia 2009 roku, a obecnie realizowana jest przyjęta strategia integracji. Dominet Bank jest marką lokalna. Dysponuje 200 placówkami w Polsce, z których około 40 nowych otwartych zostało niedawno, zatrudnia około 850 pracowników. Natomiast Fortis Bank jest marką globalną. Działa na całym świecie, zatrudnia 60 tys. pracowników. W grupie Fortis Bank Polska znajdują się: Fortis Insurance, Fortis Private Investments Polska, Fortis Lease Polska, Fortis Intertust, Fortis Commercial Finance i Fortis Investment. Działalność tego banku opiera się na zasadzie: jednolita marka – wspólne idee, która będzie również podstawą dla Dominet Banku gdy stanie się jego częścią.

            Zaczynał on swoją działalność od udzielania pożyczek gotówkowych i kredytów na zakup samochodów. Obecnie ma szeroką ofertę wszystkich podstawowych produktów bankowych. Obsługuje średni rynek, mniej zamożnych klientów indywidualnych, a ostatnio również mikro przedsiębiorstwa. Dla każdej z tych kategorii klientów ma propozycje kilku planów taryfowych oraz produktów bankowych. Stara się, aby były to produkty korzystne i zrozumiałe dla klienta, a zarazem łatwe w obsłudze. Z jednym rachunkiem bieżącym dostosowanym do różnych segmentów rynkowych. Opiera się na zasadzie minimalizacji ryzyka kredytowego, niższych kosztów w rezultacie automatyzacji i lepszej obsłudze. W nowych produktach dla klientów indywidualnych znajdują się lokaty strukturyzowane, pożyczki hipoteczne oraz kredyty konsolidacyjne. Zaś dla instytucjonalnych pakiety: Biznes Profit, ROR i usługi assistance.

            Dyr. W. Nowak sporo uwagi poświęcił zmianom zachodzącym obecnie w gospodarce światowej w rezultacie kryzysu na rynku kredytów hipotecznych w USA oraz wzrostu cen surowców i ich wpływu na sektor bankowy. Poinformował o nowych produktach w ofercie Dominet Banku. W produkcie „Spokojny sen” jest to inwestowanie we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie – Europa SA, stopa zwrotu uzależniona od indeksu 23 towarów rolnych, 3 –letni okres inwestycji, 100% gwarancji włożonego kapitału oraz brak podatku od zysków kapitałowych. Pożyczki hipoteczne, z okresem kredytowania do 20 lat, kierowane są do klientów prowadzących działalność gospodarczą co najmniej od roku.         

            Nowościami w kartach kredytowych jest najdłuższy na rynku – 61- dniowy okres bez odsetkowy oraz Złota karta dla każdego. A także karty przepłacone umożliwiające dokonywanie płatności przez internet, w placówkach handlowo – usługowych oraz wypłaty gotówki z bankomatów. Do dyspozycji klientów są również debetowe, przedpłacone i kredytowe karty co-brand, a także, we współpracy z partnerami zewnętrznymi, karty bankowe z wizerunkami sportowymi. 

            We wspólnych planach po wejściu Dominet Banku do grupy Fortis Banku są ponadto dla klientów indywidualnych kredyty konsolidacyjne i inwestycyjne, ubezpieczenia: nieruchomości, na  życie, samochodowe i kredytowe, a także karty przedpłacone i pre-paid, elektroniczne kanały dystrybucji oraz doładowywanie telefonów komórkowych. Natomiast dla klientów instytucjonalnych factoring, limity wielocelowe, również ubezpieczenia, a ponadto doradztwo księgowe, prawne, podatkowe i dotyczące funduszy unijnych oraz specjalne programy marketingowe zarówno dla właścicieli firm jak i ich pracowników.

 

Cezary Rudziński

Zdjęcia: Andrzej Zarzecki

Dodane 22 06 08

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top