Dominet Bank, sport i turystyka

Dominet Bank, sport i turystyka
– Grupa kapitałowa Dominet powstała na bazie firmy pośrednictwa kredytowego Dominet S.A. i skupia spółkę akcyjną Dominet S.A., Dominet Bank S.A. oraz Dominet Finanse S.A. – powiedział na pierwszym marcowym spotkaniu w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Podróżników „Globtroter” wiceprezes zarządu Dominet S.A. Sławomir Pawłowski. W spotkaniu uczestniczyli także ze strony Dominet Banku: Tomasz Wójkowski – dyrektor departamentu marketingu i Grzegorz Bakalarczyk – dyrektor departamentu sprzedaży oraz Sławomir Bawarski – wieloletni rzecznik prasowy Dominetu, a zarazem prezes naszego stowarzyszenia.
Goście „Globtrotera” poinformowali ponadto m.in., że Dominet S.A. jest spółką-matka obsługującą pozostałe spółki grupy oraz przygotowującą dla placówek Dominet Banku uzupełniającą ofertę produktów. Dominet Bank S.A., dawniej Cuprum Bank, to ogólnopolski bank z siedzibą w Lubinie, woj. dolnośląskie, oferujący nowoczesne usługi depozytowo-kredytowe dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Bank posiada obecnie 166 placówek bankowych w całym kraju, zatrudnia 895 pracowników w centrali i placówkach terenowych oraz około 400 w placówkach partnerskich. Natomiast Dominet Finanse S.A. specjalizuje się w obsłudze małych i średnich firm w zakresie rachunkowości, doradztwa personalnego, finansowego i prawnego. Zajmuje się również przygotowywaniem dokumentacji kredytowej dla małych i średnich przedsiębiorstw. Spółka stawia sobie jako cel kompleksową i fachową pomoc firmom w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Marketing sportowy

Głównym tematem spotkania był marketing sportowy, którym zajmuje się Dominet Bank jako nowym w Polsce modelem finansowania klubów sportowych. A ponad 5 mln osób deklaruje u nas zainteresowanie sportem. Przy czym instytucje finansowe odcinały się dotychczas od marketingu sportowego. Jedynym bankiem – podkreślano – wspierającym sport w tak dużym zakresie, jest właśnie Dominet Bank. – W działalność wspierającą sport i zdrowy styl życia – powiedział Grzegorz Bakalarczyk – angażujemy się już od kilku lat. Bank sponsoruje wydarzenia sportowe w różnych dyscyplinach, m.in. żużlowe i tenisowe. Od kilku sezonów jest tytularnym sponsorem rozgrywek w ramach mistrzostw Polski w koszykówce pod nazwą Dominet Bank Ekstraliga. Sponsoruje również Mecz Gwiazd PKL. Od czerwca 2006 roku we współpracy z klubami sportowymi wydaje karty bankowe o tematyce sportowej. Początkowo kredytowe, następnie także debetowe i przedpłacone, o bardzo atrakcyjnej szacie graficznej. Powiększenia tych kart budziły na spotkaniu spore zainteresowanie. Karty te dają kibicom możliwość wspierania ulubionego klubu, gdyż Dominet Bank przekazuje klubom oraz organizacjom sportowym z którymi ma umowy w tym zakresie część dochodu z transakcji bezgotówkowych dokonywanych za pomocą tych kart.. Aktualnie współpracuje z 16 klubami, m.in. z Wisłą Kraków, Wisłą Płock, Legią Warszawa, Odrą Wodzisław, Cracovią Kraków, ŁKS Łódź, Ruchem Chorzów, Zagłębiem Lubin, Zagłębiem Sosnowiec i Pogonią Szczecin.

Atrakcyjne karty bankowe

Użytkownicy tych kart mają możliwość pobierania gotówki z ponad 8 tysięcy bankomatów oraz dokonywania płatności w około 115 tysiącach sklepów w całej Polsce oraz punktach handlowo-usługowych i bankomatach akceptujących karty MasterCard i VISA na całym świecie. Podkreślano, ze Dominet Bank nie pobiera żadnych opłat od transakcji bezgotówkowych za pomocą kart debetowych i przedpłaconych, jak również od transakcji dokonywanych we własnych bankomatach i bankomatach Euronetu. Klientom, którzy do 31 marca br. zdecydują się na sportową kartę kredytową, Dominet Bank oferuje 0,5% miesięcznie oprocentowanie kredytu. W ramach promocji bank nie pobiera opłat za wydanie karty. Dodatkowym bonusem dla klientów-kibiców posiadaczy tego rodzaju kart jest możliwość korzystania z licznych promocji i specjalnych ofert klubów sportowych, a także z konkursów i akcji promocyjnych organizowanych przez Dominet Bank.
Marketing sportowy nie jest, oczywiście, dla banku działalnością charytatywną. Na podstawie umów z klubami zyskał on prawo do reklamowania się w trakcie meczów, ekspozycji tablic reklamowych na stadionach oraz do zamieszczania na stronach internetowych klubów banneru reklamowego z linkiem do strony banku. Dominet Bank posiada również prawo do organizacji akcji promocyjnych i konkursów przy współudziale klubów i ich zawodników.
W przyszłości – dodał G. Bakalarczyk – nie wykluczamy wprowadzenia specjalnych kredytów, rachunków, lokat i ubezpieczeń dedykowanych kibicom. A także – przygotowania do tego już trwają – rozszerzenia działalności na produkty bankowe dla turystyki. Na razie Dominet Bank udziela, w ramach umowy z biurem podróży Orbis Travel, kredytów na wycieczki zagraniczne.

Cezary Rudziński
Zdjęcia: Grzegorz Micuła

Dodane 09 02 07

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top