CZESKI RAJ ZIMĄ

Czeski Raj leży w pobliżu polskiej granicy (ok 60 km od Szklarskiej Poręby). W niewielu miejscach w Europie spotkać można tyle ciekawostek przyrodniczych i architektoniczych, co w tym regionie kraju naszych południowych sąsiadów. Przed milionami lat znajdowało się tam morze. Po jego ustąpieniu, na skutek działalności wulkanicznej oraz wiatru i wody powstały niezwykłe formacje skalne, ściany i wieże piaskowcowe, idealne dla miłośników wspinaczek. Na zwiedzających czekają także romantyczne ruiny zamków i piękna architektura ludowa. Czeski Raj warto odwiedzić również zimą.

 

Jest wówczas spokojniej i mniej turystów. Wiele tamtejszych zamków i pałaców jest czynnych także w sezonie zimowym. Ciekawe weekendowe programy dla dzieci i dorosłych organizuje na przykład pałac Dětenice, jak również zamek i pałac Staré Hrady. Cały rok jest czynny neogotycki pałac Sychrov, siedziba rodu Rohanów. W pięknym ogrodzie angielskim można podziwiać romantyczne budowle. Zimą warto odwiedzić tamtejsze muzea i galerie.

Jedną z najciekawszych jest Galeria Granat, prezentująca piękną biżuterię z czeskimi granatami. Poznamy w niej historię wydobywania w Czechach tych kamieni szlachetnych, następnie proces ich szlifowana i wyrobu biżuterii. Goście mogą wziąć udział także w warsztatach. Kolejną atrakcją Czeskiego Raju są Bozkovskie Jaskinie Dolomitowe. W sezonie zimowym przybywa tu mniej turystów, można więc w spokoju podziwiać piękno tego dzieła natury.

Więcej informacji: www.czechtourism.com , www.cesky-raj.info

Zdjęcie: Czech Tourism – Ladislav Renner

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top