CZESKI KRUMLOV: UROCZYSTOŚCI ŚWIĘTOWACŁAWSKIE

Czeski Krumlov

Tegoroczny letni sezon imprez kulturalnych w Czeskim Krumlovie zakończą tradycyjnie Uroczystości Świętowacławskie. Miasto Czeski Krumlov w ostatni wrześniowy weekend odda hołd świętemu Wacławowi, patronowi Czech i Czeskiego Krumlova, winiarzy i browarników. Na gości czekają tańce, śpiewy, wyśmienite piwo, burczak i specjalne Świętowacławskie menu – tradycyjne czeskie przysmaki sporządzane według dawnych przepisów.

 

Tegoroczny program będzie wyjątkowy – impreza nawiąże bowiem do obchodzonego w tym roku 700-lecia założenia miasta. Zapraszamy więc do Czeskiego Krumlowa w dniach 25 – 28 września 2009 na plac Svornosti. Już w piątek zabytkowe uliczki i zakątki miasta wypełnią tańce i śpiew, które będą towarzyszyć Międzynarodowemu Festiwalowi Folklorystycznemu. Na placu Svornosti zagrają m.in. zespoły z Czech, Moraw i Francji. Zabrzmi także muzyka cygańska w wykonaniu dwóch ulubionych zespołów krumlovskich Cindži renta i Orient.

 

Nowością będą w br. pokazy lotów balonem i przelot flotylli balonów nad miastem. W Nocy Otwartych Muzeów krumlovskie muzea i galerie zapraszają miłośników sztuki na bezpłatne zwiedzanie. Dzień Otwartych Serc natomiast będzie poświęcony głównie dzieciom. W ramach programu najmłodsi, w towarzystwie rodziców, odwiedzą bezpłatnie ekspozycję zamkowego teatru barokowego, podziemia kopalni grafitu, kościół św. Wita i kaplicę św. Wacława.

 

Tradycyjny jarmark rzemiosł, młode wino, specjały kulinarne i dobra zabawa czekają na gości na placu Svornosti. Krumlovskie gospody i restauracje zaproponują specjalne Świętowacławskie menu składające się z tradycyjnych czeskich dań. Aktualny program uroczystości znajdziemy na stronie www.ckrumlov.cz/svs2009

 

Na zdjęciu panorama Czeskiego Krumlowa, fot. Cezary Rudziński 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top