CZESKA SZWAJCARIA JUŻ ZAPRASZA

Po zeszłorocznym niszczycielskim pożarze Czeska Szwajcaria otwiera sezon turystyczny, choć nadal z szeregiem obostrzeń, zwłaszcza w centralnej części Parku Narodowego. Otwarta jest Brama Pravčicka z Hřenska, a także Dziki Wąwóz (Divoká soutěska), do którego można dotrzeć od strony Meznej lub Hájenek.

Wąwóz Edmunda i Szlak Gabrieli są zamknięte dla turystów. Ze względu na zamknięcie Szlaku Gabrieli, na turystów czeka alternatywna trasa tak zwanym Szlakiem Młyńskim, łączącym Trzy Źródła z Mezną. Znajduje się tu kilka miejsc do odpoczynku i punkt widokowy z lornetką, z którego roztacza się piękny widok na Bramę Pravčicką, a także na tereny zniszczone zeszłorocznym pożarem, na których powoli budzi się nowe życie.

Tegoroczną nowością jest Szlak Grzbietowy prowadzący przez Czeską Szwajcarię, o długości 100 kilometrów, wiodący do najpiękniejszych miejsc w regionie. Wiosną cała trasa zostanie oznakowana przez Klub Turystów Czeskich. Nowa mapka Hřenska jest dostępna na stronie https://www.ceskesvycarsko.cz/maps/bohemian-switzerland-hrensko.pdf. Z aktualnymi informacjami z regionu można zapoznać się na ceskesvycarsko.cz/cs/sezona23.

Zdjęcia: Vaclav Sojka

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top