CZECHY: ŽELEZNÝ BROD ZAPRASZA NA FESTIWAL SZKLARSKI

Szklane Miasteczko to nazwa corocznego festiwalu rzemiosła szklarskiego, który odbywa się w mieście Železný Brod w Kraju Libereckim. Miasto leży na północy Czech, zaledwie 30 km od granicy z Polską (43 km od Szklarskiej Poręby). Piętnasta edycja festiwalu odbędzie się w tym roku od 18 do 19 września.

 

Będzie okazją do wyjątkowego spotkania szklarzy, artystów, rzemieślników i wytwórców szkła, a także wszystkich miłośników i wielbicieli rzemiosła szklarskiego. W ramach festiwalu odbędą się targi szklarskie. Miejscowi producenci otworzą swe zakłady i warsztaty, w których na gości czekać będzie zwiedzanie i możliwość zakupu wyrobów ze szkła i szklanej biżuterii.

Dzieła szklarskie będą prezentowane także w galeriach i salach wystawowych. Pokazy pracy szklarzy odbędą się nie tylko w lokalnych szkołach szklarskich, ale także pod gołym niebem. W Szklanym Miasteczku odbędą się warsztaty dla zwiedzających, także dla najmłodszych. Festiwalowi będzie towarzyszył bogaty program kulturalny. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

www.sklenenemestecko.cz

Zdjęcia: Archiwum miejskie

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top