CZECHY: ZAMKI I PAŁACE CZYNNE TAKŻE ZIMĄ

 

Coraz więcej zamków i pałaców w Czechach zaprasza turystów także w sezonie zimowym. Podróżując więc o tej porze roku po regionie zachodnich Czech, warto odwiedzić pięknie położony zamek Loket.

 

Zwiedzić tam można między innymi podziemia z niezwykłą wystawą narzędzi tortur. www.hradloket.cz. W miejscowości Dětenice w Czeskim Raju gości czeka zwiedzanie barokowego pałacu w towarzystwie duchów.

 

Można następnie zajrzeć do tamtejszego browaru, a na kolację wybrać się do średniowiecznej karczmy. www.zamekdetenice.cz.

 

 

W regionie środkowych Czech w Chlumcu nad Cidlinou proponujemy odwiedzić pałac Karlova Koruna należący do rodu Kinskich www.kinskycastles.com. Niedaleko leży pałac Radim oferujący między innymi ciekawą, bajkową trasę zwiedzania dla rodzin z dziećmi. www.zamek-radim.eu.

 

Kierując się w stronę Pragi warto zajrzeć do pałacu Loučen. Naszą przewodniczką po komnatach będzie biała dama. Wyjątkową na skalę światową atrakcją jest tamtejsze labiryntarium – zespół dziesięciu labiryntów wkomponowanych w piękną przyrodę parku pałacowego. www.zamekloucen.cz.

 

Na zimowe zwiedzanie zaprasza też Hluboka nad Vltavou w południowych Czechach, uważany za jeden z najpiękniejszych czeskich pałaców. Inspiracją dla koronkowej, romantycznej budowli była architektura angielskiego zamku królewskiego Windsor. Ze względu na swój urok, jest ulubionym celem turystów a także filmowców, którzy chętnie wykorzystują bajkowy pałac do nagrywania filmów dla dzieci. www.zamek-hluboka.eu

 

Zamki i pałace warto odwiedzić szczególnie w czasie adwentu. Odbywają się tu jarmarki świąteczne z barwnymi imprezami dla dzieci i dorosłych.

 

Więcej informacji: www.czechtourism.com

 

Zdjęcia: CzechTourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top