Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników Globtroter

 

liczy 384 członków z prasy, radia i telewizji. Jest z nami czołówka kochających podróże reporterów: Ryszard Badowski, Beata Pawlikowska, Olgierd Budrewicz, Jerzy Adamuszek, Zofia Suska. Mamy również 16 członków wspierających- to najczęściej znani podróżnicy jak Andrzej Urbańczyk czy osoby z szeroko pojętej branży turystycznej, na przykład Bożena Jarnot – Konsul Honorowy naszego kraju na Hawajach. Przedstawicielem Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter w stolicy Belgii – Brukseli jest Ewa Ploplis-Olczak

 

SDP Globtroter powstało 10 marca 1992 roku, początkowo jako klub „Globtroter”, przy Polskiej Izbie Turystyki, później przy Polskim Biurze Podróży „Orbis”. Od sześciu lat działamy samodzielnie. Członkowie „Globtrotera” odbyli przez te lata 964 podróże, podczas których odwiedzili 91 państw, między innymi: Peru, Malezję, USA, Meksyk, Boliwię, Kenię, RPA, Seszele, Sri Lankę, Malediwy, Filipiny, Zimbabwe, Tanzanię, Maroko, Kuwejt, Syrię, Indie, Indonezję, Australię i Nową Zelandię. Współpracujemy z wieloma ministerstwami turystyki, liniami lotniczymi i biurami podróży. W swoich dziennikarskich wędrówkach nie zaniedbujemy Polski. Zorganizowaliśmy 61 podróży krajowych, w których wzięło udział 834 dziennikarzy. Co roku Globtroter przyznaje nagrody za najlepsze publikacje turystyczne.

 

Nasze stowarzyszenie jest również swego rodzaju pośrednikiem między biurami podróży, narodowymi ośrodkami informacji turystycznej i liniami lotniczymi z jednej strony, a dziennikarzami, którym bliska jest ta tematyka z drugiej. Okazja do wymiany poglądów są wspólne spotkania. Urządzamy ich w roku kilkadziesiąt.

 

Jesteśmy organizacją ogólnopolską, zapraszamy w nasze szeregi dziennikarzy specjalizujących się w tematyce turystycznej. Do kontaktów zachęcamy również ludzi turystycznego businessu. Interesują nas zarówno organizatorzy wypraw w najdalsze zakątki globu, jak i ci, którzy ze zrujnowanego młyna na Mazurach potrafili stworzyć turystyczne cacko.

Scroll to Top