CZECHY: WALENTYNKI – ROMANTYCZNE I ORYGINALNE

Zapraszamy do Pragi, jednego z najpiękniejszych miejsc na świecie, nazywanej rajem romantyków, na Święto Zakochanych – Walentynki. 

Niezapomnianym przeżyciem będzie spacer wąziutkimi uliczkami oświetlonymi latarniami gazowymi, rejs łodzią po Wełtawie (www.prazskebenatky.cz), wieczór w przytulnej kawiarni czy gospodzie lub udział w przedstawieniu w jednym ze słynnych czarnych teatrów (www.divadlometro.cz , www.tafantastika.cz).

 

Na wspaniałą ucztę dla wszystkich zmysłów zaprasza muzeum czekolady w Pradze Choco-Story-Praha (www.choco-story-praha.cz). Specjalne Romantyczne Pakiety dla par oferuje wiele praskich hoteli (http://www.hoteladria.cz, http://www.uzlatestudny.cz, http://www.hotelpresident.cz). Imprezy walentynkowe przygotowują również inne czeskie miasta.

 

Czeski Krumlov.  Specjalną ofertę dla turystów przygotował na Walentynki piękny, zabytkowy Czeski Krumlov, wprost stworzony do spacerów we dwoje… Miasto proponuje zakochanym specjalne menu w restauracjach i atrakcyjne pakiety pobytowe dla dwojga, obejmujące między innymi zakwaterowanie, romantyczną kolację i spacer po mieście z przewodnikiem. Niezwykłym miejscem, w którym zatrzymał się czas jest tutejsze Muzeum Fotoatelier Seidel.

 

Ekspozycja atelier słynnych fotografów Josefa i jego syna Františka Seidelów zaskoczy nas wieloma unikatowymi zdjęciami i pocztówkami. Znajdziemy tu dawne aparaty fotograficzne a także zachowaną część oryginalnego wyposażenia technicznego atelier. Muzeum przygotowało walentynkową ofertę dla par z możliwością wykonania unikatowej fotografii w atrakcyjnej cenie. Informacje o Walentynkach w Czeskim Krumlovie znajdziemy na: www.ckrumlov.cz/valentyn2010 Noc na wieży widokowej

 

Góry. Dla miłośników białego szaleństwa mamy oryginalną propozycję na święto zakochanych – nocleg w hotelu na wieży widokowej Jeszczed (Ještěd) lub Pradziad (Praděd). Wyjątkowy widok na góry z okien hotelu pozostanie nam na pewno długo w pamięci… Wieżę widokową Jeszczed (http://www.jested.cz) znajdziemy w górach Izerskich a Pradziad (http://www.hotelpraded.cz) na północy Moraw, w Jesionikach. Tutejsze ośrodki narciarskie oferują świetne warunki amatorom sportów zimowych (www.holidayinfo.cz).

 

Książęcy Weekend na zamku. Taką niezwykłą propozycję trudno odrzucić! W Czechach znajdziemy mnóstwo bajkowych zamków i pałaców, jest więc z czego wybierać. Romantyczny zamek Hrubá Skála, ulokowany wśród skał Czeskiego Raju (www.hrubaskala.cz/en/), pięciogwiazdkowy hotel Chateau Mcely (www.chateaumcely.com/en/), zamek Dobříš (www.zamekdobris.cz), oryginalny klasycystyczny zamek Chateau Kotěra (www.hotelkotera.cz) czy leżący przy trasie z Pragi do Pilzna zamek Zbiroh – to tylko niektóre propozycje z bogatej oferty (www.zamky-hrady.cz)

 

Więcej informacji o propozycjach walentynkowych i turystyce: www.czechtourism.com

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top