CZECHY: W KARKONOSZE Z DZIEĆMI

Ośrodek Benecko w czeskich Karkonoszach jest idealnym miejscem wypoczynku dla rodzin z dziećmi, początkujących narciarzy i snowboardzistów. Jeździmy tu bez kolejek, po wspaniale przygotowanych, sztucznie zaśnieżanych trasach.

 

To tutaj narodziła się mistrzyni świata w narciarstwie alpejskim Šárka Záhrobská. W ośrodku na narciarzy czekają między innymi wypożyczalnie i serwis sprzętu narciarskiego, szkółki snowboardowe i narciarskie dla dzieci i dorosłych, park snowboardowy, trasa saneczkowa, snowtubing oraz liczne punkty gastronomiczne.

 

 

Przyjemny odpoczynek przy kominku proponuje schronisko Hančova bouda. Tegoroczną nowością w ośrodku jest m.in. udoskonalony system zaśnieżania na Kejnosie i oświetlenie trasy zjazdowej oraz korzystne karnety rodzinne i szkolne. W pobliżu znajdziemy centra naciarskie: Vítkovice w Karkonoszach z kolejką krzesełkową Express Prezydencki i Herlíkovice z kolejką krzesełkową na Žalý. Szpindlerowy Młyn jest oddalony jedynie o 25 km.

 

Zjazdy wieczorne w godz. od 19 do 21 oferują trasy: HSK, Kejnos, Macher. Trasy biegowe: – 3 trasy okrężne o długości 3, 4 i 6 kilometrów w pobliżu hotelu Žalý (trasy niebieskie) – Benecké kolečko – przygotowane trasy treningowe o długości ok. 1 km – trasa w kierunku wieży widokowej Žalý (zielona). Od Bellevue w kierunku na Rovinkę (punkt gastronomiczny), przez Jánský vrch do hotelu Žalý i na wieżę widokową Žalý.

 

Wieża z nową, stylową restauracją czynna w godz. od 10 do 16. W piękną pogodę można stąd dojrzeć Mladą Boleslav a nawet Pragę. Powrót tą samą trasą w kierunku hotelu Žalý lub czerwoną trasą turystyczną na Zlatą Vyhlídkę. – z Benecka na Janovą horę – Farma Huculska Od Bellevue na Rovinkę, na Janovą horę. Znajdziemy tu przyjemną gospodę, z atrakcjami dla najmłodszych – koniami huculskimi. Powrót – ta samą drogą lub trudniejszą trasą – na Horní Mísečky – stadion i dalej w kierunku na Rovinkę i Benecko.

 

Propozycje nie tylko dla narciarzy: – Benecko – Bowling bar, kręgle – Jilemnice (9 km) – pływalnia, basen dla dzieci, Muzeum Karkonoskie prezentujące historię i etnografię zachodnich Karkonoszy, rozwój narciarstwa w Czechach. – Szpindlerowy Młyn – Aquapark – Vrchlabí – Muzeum Karkonoskie mieszczące się w trzech zabytkowych domach, prezentujące m.in. sztukę ludową i rzemiosło artystyczne regionu Przykładowe ceny karnetów (w CzK): Karnet na 1 dzień (godz. 9-17): 450 dorośli, 350 dzieci Karnet na 5 dni: 2100 dorosli, 1520 dzieci Zniżki dla rodzin i grup szkolnych!

 

Zakwaterowanie: Szeroka oferta zakwaterowania: od hoteli trzygwiazdkowych, poprzez rodzinne pensjonaty, apartamenty, po schroniska turystyczne Wszyscy turyści zakwaterowani w obiektach należących do Stowarzyszenia Ruchu Turystycznego na Benecku otrzymują kartę gościa, uprawniającą do zniżek w ośrodku narciarskim. Wykaz obiektów znajdziemy na www.benecko.info

 

Turyści, którzy zarezerwują nocleg za pośrednictwem Centrum Informacji Turystycznej Flora (oferuje nowy system rezerwacji on-line) otrzymują 15% zniżkę na zakup wybranego karnetu narciarskiego w ośrodku Benecko (www.benecko.com). Centrum Informacji Turystycznej dysponuje jeszcze wolnymi miejscami noclegowymi na święta i Sylwestra w Benecku i okolicach, w atrakcyjnych cenach!

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top