CZECHY: SZLAK PIWNY W BESKIDACH

Na turystów odwiedzających czeskie Beskidy czeka nie tylko piękna przyroda i aktywny wypoczynek na łonie natury, ale także ciekawa atrakcja, jaką jest Beskidzki Szlak Piwny. Trasa łączy trzynaście małych i dużych browarów, ulokowanych na terenie całego regionu Beskidy-Wołoszczyzna. Podróżując szlakiem piwnym można spróbować około 80 gatunków piwa, poznać historię i proces jego produkcji, a także posmakować regionalnych specjałów gastronomicznych. Wybierając się na wycieczkę szlakiem piwnym, warto skorzystać z przewodnika wydanego w tym roku przez Beskidzką Informację Turystyczną. Trasa nieustannie rozrasta się, każdego roku powstają nowe minibrowary.

 

Obecnie, oprócz słynnego browaru w Nošovicach, można odwiedzić m.in. browary w Kopřivnicy, Kozlovicach, Frýdku-Místku, Hukvaldach czy Vyšních Lhotách. O jakości tutejszego piwa świadczą liczne nagrody, które poszczególne browary otrzymują. Beskidzki Szlak Piwny cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich turystów.

Do ich ulubionych tras należa: wycieczka na szczyt Prašiva, połączona z wizytą w browarze Kohútka, wyprawa do malowniczego Štramberka lub Rožnova pod Radhoštěm, gdzie można zażyć kąpieli piwnej czy na Łysą Górę, gdzie po drodze można zatrzymać się w browarze w Ostravicy na piwo i serowe przysmaki produkowane bezpośrednio na miejscu.

Na miłośników złocistego napoju z pianką czekają także coroczne imprezy, np. Piwobranie w Nowym Jiczynie, Piwogranie we Frýdku-Místku czy Dzień Radegasta w Nošovicach. Więcej informacji: www.beskydyportal.cz, www.beskydycard.cz

Zdjęcia: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top