CZECHY: SOLAN – KAROLINKA, NOWY REGION NARCIARSKI

Nowy region narciarski w czeskich Beskidach powstał przez połączenie trzech ośrodków: Soláň sedlo (Soláň przełęcz), Soláň vrchol (Soláň szczyt) i Karolinka. Karolinka leży tuż przy głównej trasie Vsetin – Velke Karlovice.

 

Odległy o 10 km Soláň znajduje się w pobliżu miejscowości Rožnov pod Radhoštěm, zwanej sercem Valašska. Region narciarski oferuje idealne warunki śniegowe, dzięki nowoczesnemu systemowi zaśnieżania.

 

 

Jest tam ponad 8 kilometrów tras zjazdowych o wszystkich poziomach trudności, odpowiednich zarówno dla zaawansowanych narciarzy, jak i rodzin z dziećmi. Na narciarzy alpejskich czeka trudna kilometrowa trasa zjazdowa w Karolince i czarna trasa Kamikaze w ośrodku Soláň vrchol. Ośrodek Soláň-sedlo jest polecany przede wszystkim rodzinom z dziećmi. Oferuje między innymi trzy parki narciarskie i mini snow park dla dzieci.

 

 Dorośli snowboardziści mają do dyspozycji nowy park snowboardowy w Karolince, uznany przez redakcję czeskiego czasopisma Free Magazine za najlepszy w Beskidach. We wszystkich trzech ośrodkach są do dyspozycji szkółki narciarskie i snowboardowe oraz wypożyczalnie sprzętu. Znajdziemy tu ogółem 10 wyciągów narciarskich, między innymi dla dzieci. Więcej informacji : www.solankarolinka.cz

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top