CZECHY: RAJ DLA SNOWBOARDZISTÓW

Parki snowboardowe oferują niemal wszystkie ośrodki narciarskie w Czechach. Popularnym wśród miłośników jazdy na desce jest Szpindlerowy Młyn w Karkonoszach. Są tam aż trzy snowparki. Pierwszy z nich, Svaty Petr znajduje się w dolnej części czarnej trasy zjazdowej. Zaplecze obiektu i jego rozmiary umożliwiają organizowanie zawodów Pucharu Republiki Czeskiej, jak również rywalizacje międzynarodowe z udziałem zawodników z całego świata. Snowpark Horní Mísečky jest nad schroniskami Hořec i Kleč. Duże udogodnienie stanowi tam oddzielenie terenu snowparku od tras zjazdowych oraz własny wyciąg. Obiekt jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych snowboardzistów.

 

Organizowane są tu zawody Pucharu Republiki Czeskiej, a także wiele innych imprez sportowych i rozrywkowych. Zaletą jest usytuowanie snowparku na południowym stoku, co gwarantuje dobre nasłonecznienie. Snowpark Hromovka położony jest natomiast w górnej części czerwonej trasy zjazdowej, ale dostępny także z trasy niebieskiej. Polecany głównie początkującym.

 

Jego zaletą jest oświetlenie umożliwiające korzystnie z obiektu także po zmroku. W snowparku w miejscowości Rejdice na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, oprócz skoków i raili można wypróbować także trasę boardercross. W Rudawach na snowboardzistów czekają dwa duże parki: w ośrodku Klínovec, gdzie znajduje się najlepsza U-rampa w kraju i w ośrodku Neklid.

 

Tamtejszy snowpark należy do największych w Czechach. Miłośników jazdy na desce zapraszają także ośrodki narciarskie w Beskidach, między innymi w ośrodku Bílá i Pustevny. Szczegółowe informacje o największych ośrodkach narciarskich w Czechach: www.holidayinfo.cz

 

Zdjęcie: CzechTourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top