CZECHY: PRAGA JEDNYM Z NAJLEPSZYCH MIAST DO ODWIEDZENIA W ROKU 2024

Panorama Pragi z zamkiem, Starym Miaste4m i Mostem Karola widziana od strony Wełtawy.
Panorama Pragi. Fot. Libor Svacek

Przewodnik turystyczny Lonely Planet umieścił Pragę w gronie najlepszych kierunków turystycznych roku 2024. Na liście dziesięciu miast świata znalazła się na ósmym miejscu.

Przewodnik Lonely Planet opisuje Pragę jako „tętniącą życiem stolicę w gotyckiej odsłonie” i jednocześnie dodaje, że światowej sławy zabytki, takie jak Zamek Praski czy Most Karola, są „zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe”.

Zwraca także uwagę, że centrum Pragi jest często zatłoczone, co może nieco przyćmić urok miasta. Turystom udającym się do Pragi daje jednak nadzieję, że nastawienie czeskiej metropolii zaczyna się zmieniać, Praga stara się ograniczyć natłok turystów wspierając zrównoważoną turystykę i oferując szereg atrakcji poza centrum.

Ponadto zachęca do odwiedzenia mniej popularnych miejsc w stolicy Czech, na przykład bulwarów nad Wełtawą, secesyjnej Sali Smetany w Miejskim Domu Reprezentacyjnym, uważanej za najwspanialszą salę koncertową w Europie Środkowej, czy parku Stromovka, jednego z największych parków krajobrazowych Pragi.

Zdjęcia: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top