CZECHY: POŻEGNANIE LATA W CZESKIM KRUMLOWIE

Letni sezon imprez kulturalnych w Czeskim Krumlovie zakończą tradycyjnie Uroczystości Świętowacławskie.

 

W ostatni wrześniowy weekend (24-28.09.2010) miasto odda hołd świętemu Wacławowi, patronowi Czech i Czeskiego Krumlova, winiarzy i browarników.

 

Na gości czekają tańce, śpiewy, wyśmienite piwo, burczak i specjalne Świętowacławskie menu – tradycyjne czeskie przysmaki sporządzane według dawnych przepisów.

 

 

Imprezie towarzyszy Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny. W tym roku organizatorzy przywitają między innymi zespoły z miast partnerskich Czeskiego Krumlova – z niemieckiego Hauzenberg, słoweńskiego Slovenj Gradec i austriackiego Vöcklabruck.

 

Od 23 września turyści będą mogli także zwiedzać wystawę Dzieje miasta Czeski Krumlov, w Muzeum Regionalnym. Na razie planowane jest udostępnienie pierwszej części wystawy przedstawiającej życie w mieście w latach 1309 – 1945.

 

Do najciekawszych eksponatów należą oryginalne dokumenty z roku 1309 z pierwszą pisemną wzmianką o mieście a także liczne unikatowe archeologiczne, rzemieślnicze i artystyczne eksponaty z historii Czeskiego Krumlova. Więcej informacji znajdziemy na: www.ckrumlov.cz 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top