CZECHY: OFERTA KOLEI DLA CYKLISTÓW

 

W tegorocznym sezonie turystycznym Koleje Czeskie oferują ponad 6500 połączeń z większą powierzchnią do przewozu rowerów. Na trasy wyruszyły także specjalne pociągi dla rowerzystów (czes. cyklovlaky), na przykład z Pragi do miasta Slané czy Expres Pálava-Podyjí na południowych Morawach.

 

Koleje Czeskie rozszerzyły również sieć wypożyczalni rowerów. Na początku sezonu otwarto nowe wypożyczalnie na siedmiu stacjach kolejowych w środkowych Czechach i w Pradze.

 

Od początku kwietnia do końca października czynne sa wypożyczalnie na stacjach Praha-Smíchov, Kolín, Kutná Hora miasto, Lysá nad Labem, Poděbrady, Nymburk i Neratovice. Do dyspozycji cyklistów są wysokiej jakości rowery crossowe, a w niektórych miejscach także dziecięce, elektryczne czy hulajnogi. Nowe wypożyczalnie powstały również w regionach libereckim, usteckim i śląsko-morawskim.

 

Roweru nie musimy zwracać w miejscu, z którego został wypożyczony – można pozostawić go na innej stacji Kolei Czeskich. Większość wypożyczalni działa w sezonie, od 1 kwietnia do 31 października, niektóre są czynne przez cały rok. Więcej informacji na stronie: http://www.cd.cz/en/volny-cas/cd-bike/default.htm

 

Zdjęcia: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top